Vaata kõiki uudiseid

Hiina

Eestimaalaste Hiina hoiakute uuring

#rahvusvaheline
Haridusministri visiit Dubaisse võib edendada araabia keele õpet ja islamiuuringuid

Otsi uudist

Tartu Ülikool ootab doktoriõppesse kandideerima tulevasi teadlasi ja tippspetsialiste.
  • #sisseastumine
  • uudis
Arengukava A2025 periood on peagi lõppemas ja ülikool on moodustanud komisjoni uue arengukava koostamiseks.
  • #juhtimine
  • #ülikoolist
  • uudis
Kas Lähis-Idas on ruumi demokraatiale?
  • uudis
Tartu Ülikooli Aasia keskuse teadurid lükkavad ümber levinumaid Aasia ja Lähis-Ida teemalisi väärarusaamau. Jagavad kunagi tekkinud arusaamade taustainfot ja tekkepõhjusi.
  • #teaduskool
  • #kooliõpilasele
  • uudis
Kolmapäeval, 10. aprillil kell 19 antakse start juba teist korda toimuvale Tartu Ülikooli kevadjooksule.
  • #kestlikkus
  • uudis
Elo Süld räägib rahvusvahelise ajaloo seminaril islamismist - poliitilisest jõust Lähis-Idas
Taiwani koordinaator Mart Tšernjuk arutleb, kes on taivanlased
  • #täiendusõpe
  • uudis
Teadur Anastasia Sinitsyna kaitses doktoritöö „Links between segregation processes on the labour and housing markets: evidence from Finland“
  • uudis
Aasia keskuse stipendiumi kandideerimistähtaeg on 25.05.
  • #tudengile
  • uudis
2022. aasta veebruaris alanud täiemahuline sõda Ukrainas raputas korralikult Venemaa kuvandit Jaapanis
  • #koostöö
  • uudis
Genti Ülikool, Groningeni Ülikool, Georg-August Universität Göttingen, Tartu Ülikool ja Taiwani rahvusvahelise ja piiriülese hariduse osakond otsivad Taiwani uuringute külalisprofessorit
  • #õpetamine
  • #rahvusvaheline
  • uudis
Keskuse juhataja ja islamistika lektor Elo Süld kommenteeris Postimehes Iraani valimisi
  • uudis
Tartu Ülikooli töötajad ja üliõpilased olid oodatud 23. veebruaril kell 12 ülikooli aulasse Eesti Vabariigi 106. aastapäeva kontsertaktusele.
  • #ülikoolist
  • uudis
23. jaanuaril osalesid Anastasia Sinitsyna (teadusprojektijuht) ja Elo Süld (keskuse juhataja) Euroopa Komisjoni rahastatud projekti ReConnect China esimesel ülevaatekoosolekul.
  • #rahvusvaheline
  • uudis
Eile, 13.02 ilmus Välisluureameti avalik raport, mille Hiinat käsitleb peatükk tõi välja suurriigi tehnoloogia levikuga seotud ohte. Meie analüütik Urmas Hõbepappel avas Äripäeva raadios nimetatud ohu olemust.
  • uudis
“Naised teaduses” teemanädala raames avavad kaks Aasia keskuse teadurit, miks nad on valinud teadlase elukutse. Teisena kõneleb oma teadustööst ja teadlase karjääri valimisest Anastasia Sinitsyna.
“Naised teaduses” - Dr Kikee Doma Bhutia teadlaseks saamise põhjus
  • uudis
Praktika tegemise võimalikkus ja tingimused Aasia keskuses
  • #koostöö
  • #õppimine
  • uudis
Meie arendusjuht, linna- ja rahvastikugeograafia professor Tiit Tammaru kõneles raadiosaates “Kuue samba taga” rände põhjustest, selle mõjudest ja tagajärgedest. Jutuks tulid ka Eesti ja Aasiaga seotud rändetrendid.
  • meist mujal
8. veebruaril kell 15 algab Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis vestlusring „Naised teaduses: kas sookoll kimbutab teadust?“, mida saab otseülekandena jälgida ka UTTV-s.
  • #kestlikkus