Töötajad
Keskuse üldkontaktid
Postiaadress: Ülikooli 18, 50090, Tartu, Tartumaa, Eesti
Asume: Ülikooli 20-315, 50090, Tartu, Tartumaa, Eesti
E-post: aasiakeskus@ut.ee
Telefon: 737 6380
Elo Süld
Elo Süld (PhD) on Tartu Ülikooli Aasia keskuse juhataja. Lennukate ideedega islamistika lektor on aidanud keskust üles ehitada selle algusest. Praegu korraldab ta keskuse igapäevast tööd, loob uusi partnerlussuhteid nii Eestis kui välismaal ning aitab leida viise, kuidas Aasiat ja Lähis-Idat Eestile lähemale tuua nii akadeemia kui ühiskonna tasandil. Teadustöös keskendub Süld koraaniuuringutele, islami religioossele mitmekesisusele ja võrdlevale usuteadusele Tartu Ülikooli usuteaduskonnas.
Kontakt: elo.suld@ut.ee, +372 528 4922
Evelyn Pihla
Evelyn Pihla (MA) on Aasia keskuse kommunikatsioonijuht. Igapäevase tööga seisab ta hea selle eest, et teave keskuse ja selle partnerite tegevustest jõuaks keskuse seinte vahelt kaugemale ning toimuvad üritused õnnestuksid. Keskuse tegevuse mõtestamise kõrval on ta veel keskuse juhiabi ja tegeleb lähetuste, projektide, hangete ja muude dokumentide heakorraga. Evelyn töötab lisaks keskusele Johan Skytte poliitikauuringute instituudis turundus- ja kommunikatsioonispetsialistina.
Kontakt: evelyn.pihla@ut.ee, + 372 5615 8017
Tiit Tammaru
Tiit Tammaru (PhD) on Tartu Ülikooli rahvastiku- ja linnageograafia professor ja Tartu Ülikooli Aasia keskuse arendusjuht, kus aitab mõelda tegevussuundade üle ning tugevdada keskuse teadustööd. Tema teadustöö keskendub rändele ja linnadele, muu hulgas on ta raamatute „Socioeconomic segregation in European Cities: East Meets West“ (Routledge, 2016) ja „Urban Socioeconomic Segregation and Income Inequality: A Global Perspective“ (Springer, 2021) üks toimetajatest. Tiit ootab Aasia keskuse juurde Aasia linnade rahvastiku ja sotsiaalprobleemidest ning ruumilisest arengust huvitatud doktorante ja järeldoktoreid.
Kontakt: tiit.tammaru@ut.ee
Urmas Hõbepappel
Urmas Hõbepappel on Tartu Ülikooli Aasia keskuse analüütik ja Johan Skytte poliitikauuringute instituudi õppejõud. Tema uurimisteemade hulka kuuluvad ajaloo- ja identiteedipoliitika, rahvuslus, ida ja lääne kultuuride kokkupuuted ning Hiina Rahvavabariigi ühiskond ja poliitika. Ta on raamatu "Eesti-Hiina suhete sünd" (2018) kaasautor. Urmas on elanud Hiinas kokku viis aastat.
Kontakt: urmas.hobepappel@ut.ee, +372 516 8744
Helen Haas
Helen Haas (PhD) on Aasia Keskuse Lähis-Ida koordinaator ja Tartu ülikooli usuteaduskonna nooremteadur. Religiooniuurijana keskendub ta oma teadustöös islami vähemusgruppidele ning religiooni tähendusele ja rollile igapäevaelus. Keskuse töös arendab ta Lähis-Ida koostööprojekte.
Kontakt: helen.haas@ut.ee
Anastasia Sinitsyna
Anastasia Sinitsyna (PhD) on Aasia keskuse teadur, kelle uurimisfookuses on peamiselt Euroopa Liidu ja Aasia suhted, eritähelepanu all Hiina. Sinitsynal on tugev taust rändeuuringutes ning tema teadusartikleid on avaldatud rahvusvaheliselt tunnustatud ajakirjades nagu näiteks Social Inclusion and Housing Studies. Tal on matemaatilise majandusteaduse magistrikraad ning ta on teinud teadustööd Kieli Ülikoolis ja Norra Maaülikoolis. Tema teaduskompetents hõlmab lisaks eelpool mainitule rändeuuringuid ja rahvusvaheliste kaubanduslepingutega seotud teemasid.
Kontakt: anastasia.sinitsyna@ut.ee
Mart Tšernjuk
Mart Tšernjuk on Tartu Ülikooli Aasia keskuse Taiwani koordinaator, maailma keelte ja kultuuride instituudi hiina keele ja kultuuri õppejõud ja Eesti Akadeemilise Orientaalseltsi president. Ta on elanud ja erialaselt täiendanud end nii Hongkongis kui Taiwanis. Hetkel õpib ta kultuuriteaduste instituudi doktorantuuris, kus tema uurimisteemaks on klassikaline Vana-Hiina mõttelugu. Aasia keskuses on tema ülesandeks partnerlussuhete loomine ja hoidmine Taiwani ülikoolide ja teadusasutustega.
Kontakt: mart.tsernjuk@ut.ee
Kikee Doma Bhutia
Kikee Doma Bhutia (PhD) on Aasia keskuse teadur ja India koordinaator. Oma doktoritöös uuris ta institutsionaalse budismi ja põlisusundite omavahelist toimimist Himaalajas. Tema praegune teadustöö keskendub rahvuslikule identiteedile, kogukondlikule kuuluvusele ja kohalike sümbolite tähenduste ümbermõtestamisele. Bhutia tähelepanu all on lisaks religiooni ja kultuuri roll tänases globaliseerunud maailmas.
Kontakt: kikee.doma.bhutia@ut.ee
Agnieszka Nitza-Makowska
Agnieszka Nitza-Makowska on Aasia keskuse teadur ning Varssavi Collegium Civitas eraülikooli Aasia uuringute õppetooli juhataja ja dotsent. Oma doktoritöös võrdles ta demokraatia poliitilisi tingimusi Indias ja Pakistanis. Tema praegune uurimisfookus on suunatud pehmele jõule, jätkusuutlikkusele ja keskkonnadiplomaatiale. Fookuste rõhuasetus taaskord Indial, Pakistanil ja Hiinal. Nitza-Makowska on avaldanud teadusartikleid ajakirjades nagu International Journal of Cultural Policy (Routledge) ja Journal of Peacebuilding and Development (SAGE).
Kontakt: agnieszka.malgorzata.nitza-makowska@ut.ee
Rodion Krupin
Rodion Krupin on Tartu Ülikooli Aasia keskuse Jaapani koordinaator. Hetkel õpib ta Johan Skytte poliitikauuringute instituudi magistriõppes, kus tema akadeemilised huvid keskenduvad Jaapani uuringutele, rahvusvahelistele suhetele ning Aasia piirkonna kaasaegsele poliitikale. Lisaks õpingutele töötab Rodion Tartu Ülikooli Orientalistikakeskuses uuringuassistendina. Aasia keskuses on tema ülesandeks edendada Jaapani teemalisi algatusi nii keskuse sees kui ka väljaspool, luues ja säilitades partnerlussuhteid Jaapani ülikoolide ja teadusasutustega.
Kontakt: rodion.krupin@ut.ee