Germanistika osakond

Germanistika osakonnas saab saksa keele, kirjanduse ja kultuuriga tutvuda kõigil kolmel kõrghariduse astmel bakalaureuseõppest doktoriõppeni. Lisaks sellele pakume huvilistele erinevaid saksa keele kursuseid. Oleme saksa keele kui Eesti ja Läti kunagise peamise kultuurkeele järjepidavuse hoidjaid.

Osakonna peamised uurimissuunad on baltisaksa keel ja kultuur, saksa keele didaktika ja saksa kirjandus.

Lisaks arvukatele Erasmus-lepingutele on meie osakonnal DAAD GIP-i programmi raames pikaajaline koostööleping Potsdami Ülikooliga ja siin tegutseb ainus DAAD lektoraat Eestis. Me paneme rõhku sellele, et meie üliõpilased veedaksid kindlasti vahetussemestri Saksamaal ja osaleksid Goethe-Instituudi stipendiumitega suvistel intensiivkursustel Saksamaal. GIP-i raames käib esimene kursus silmaringi avardamas Berliinis ja Potsdamis ja kaasa saab lüüa väga erinevatel rahvusvahelistel üritustel Eestis ja Saksamaal - teaduskonverentsidest ja sügiskoolidest kuni saksakeelse kokanduskursuseni välja.

Teeme koostööd erinevate Eesti ja Saksa mäluasutustega ning pakume alates 2022. aastast koos Eesti Kunstiakadeemia ja Tallinna Ülikooliga „Baltisaksa kultuuripärandi“ mikrokraadiprogrammi.

Mine germanistika osakonna lehele

Greta Kuus
saksa keele õpetaja
MA (saksa keele õpetaja)
Lossi 3-314
Milvi Kaber
Milvi Kaber
õppekorralduse spetsialist 0,5 k
+372 737 5228
Lossi 3-311