15.–19. novembrini toimub ülikoolis Enlighti talvekool võrdsuse ja võrdõiguslikkuse teemal

Sel nädalal korraldab Tartu Ülikool Enlighti koostöövõrgustiku tasuta virtuaalse talvekooli „Equity and equality in education and medicine“, kus keskendutakse võrdsusele ja võrdõiguslikkusele hariduses ning meditsiinis.

Kokku registreerus talvekooli 45 osalejat üheksast Enlighti ülikoolist, lisaks ka Indiast ja Indoneesiast. Talvekooli osalejad on peamiselt õenduse, hariduse, tervishoiu ja geograafia valdkonnast.

Virtuaalne talvekool keskendub võimalustele ja raskustele võrdsuse ja võrdõiguslikkuse tagamisel tänapäeva Euroopas. Kursuse ülesehitus järgib arusaama, et keerulise süsteemi, näiteks kliima mõistmiseks peate süsteemi tundma õppima erinevatest vaatenurkadest. Seetõttu on teil, õpilastel, aktiivne roll oma organisatsioonide ja süsteemide loomisel talvekooli ajal, et pärast kooli lõpetamist saaksite töötada parema maailma heaks.

Talvekoolis peetakse ettekandeid ja paneeldiskussioone Tartu, Uppsala, Genti, Bordeaux’, Göttingeni ja Gröningeni ülikoolide ekspertide ja osalevate üliõpilaste vahel. Samuti toimuvad rühmatööd, kus osalejad lahendavad reaalseid probleeme.

Vaata rohkem infot talvekooli kodulehelt.

#õppimine #teadus
Mart Tšernjuk

Teadlikkuse tõstmise minut - kui keeruline on hiina keel?

#ühiskonnale
Urmas Hõbepappel

"Hiina ja naised" Hõbepappel Vikerraadios

#õppimine #rahvusvaheline
Taiwan

Hiina keele õppimisstipendium