Konverents-doktorikool "Jaapan ja Eesti: tänapäeva väljakutsed humanitaarteadustes ja sotsiaalteadustes"

27.-29. septembril 2018 kutsuvad Tartu Ülikooli Aasia Keskus, Kultuuriteaduste ja kunstide instituudi doktorikool ning Keeleteaduse, filosoofia ja semiootika doktorikool koostöös majandusteaduskonna ja õigusteaduskonnaga rahvusvahelisele ja  interdistsiplinaarsele konverents-doktorikooli "Jaapan ja Eesti: tänapäeva väljakutsed humanitaarteadustes ja sotsiaalteadustes".

Tänapäeva globaliseeruvas maailmas muutuvad kultuurilised erinevused väiksemaks ning üha sarnasemad on väga erineva ajalooga riigid, näiteks Jaapan ja Eesti. Elanikkond vananeb, tehnoloogia areneb kiiresti ja ühiskond muutub - nii Jaapanis kui ka Eestis. Mida see tähendab meie ühiskondade elanikele? Kuidas kiire tehnoloogiline edenemine mõjutab igapäevast tööelu? Milliseid pingeid ja probleeme tekitab pidev innovatsioonivajadus - ja kuidas ühiskond seeläbi muutub? Kuidas kirjanduses kajastuvad need ühiskondlikud muutused ja kuidas neid muutusi väljendatakse? Milliseid võimalusi pakuvad maailma suurim meelelahutussektor - digitaalmängud - ja millist rolli nad võivad tulevikus mängida?

Need on peamised küsimused, mille vastamisele konverents tahab kaasa aidata. Seega saavad osalejad käsitelda nimetatud teemasid mitmesugustel vaatepunktidest lähtuvalt ja märgata seosed erinevate valdkondade vahel.

Seminaril on kõnelejateks oma ala tippspetsialistid nii Jaapanist kui Eestist. Kaasatud on ka doktoritudengid:

• Prof. emer. Kazuto Matsumura (University of Tokyo)
  • Prof. Hiromi Komori (Waseda University)
  • Prof. Yoko Gotoh (University of Kanagawa)
  • Prof. Kazunobu Oyama (University of Kanagawa)
  • Prof. Urmas Varblane (University of Tartu)
  • Prof. Toshiko Ellis (University of Tokyo)
  • Prof. Akinori Nakamura, (Ritsumeikan University, Center for Game Studies)
  • Prof. Merle Erikson (University of Tartu)
  • Prof. Hiroya Nakakubo (Hitotsubashi University)
  • Annika Rosin, PhD (University of Turku)
  • Seili Suder (University of Tartu, PhD student)
  • Indrek Ojam (University of Tartu, PhD student)
  • Mikhail Fiadotau (Tallinn University, PhD student)
  • Karl Jaagola (University of Tartu, PhD student)

Tutvu programmiga siin. Seminar on avatud kõigile huvilistele, samas toimuvad registreerunud kraadiõppuritele ka kinnised arutelud. Loengu materjalid on registreerunutele kättesaadavad alates 25. septembrist 2018. Seminari töökeel on inglise keel. Üritus toimub Ülikooli 18, Tartu Ülikooli peahoones, senati saalis (teisel korrusel) ja Sotsiaalvaldkonnas õppehoones Lossi 36-215.

Üritust rahastab Tartu Ülikool ASTRA projekt PER ASPERA (Euroopa Liit, Euroopa Regionaalarengu Fond). Üritust toetab Jaapani Suursaatkond Eestis.

2020. aasta 30. juulil meie hulgast lahkunud Lee Teng-hui 李登輝, hüüdnimega Mr. Democracy, koos praeguse presidendi Tsai Ing-weniga 蔡英文.

Teadlikkuse tõstmise minut - kes on taivanlased?

Õppijad auditooriumis

Mitmesse mikrokraadiprogrammi kandideerimise tähtaega pikendati 28. jaanuarini

Tundlike teemade arutamine klassiruumis

Tundlike teemade käsitlemine klassiruumis - valminud on haridustöötajatele mõeldud materjalid