Autor:
erakogu

Eesti ja Aasia tulevikusuhete raport

Tulevik ei ole pikemate ajavahemike puhul üheselt prognoositav ja juhitav. Tegevuste ja eesmärkide planeerimisel peab olema valmisolek nii väiksemateks kõrvalekalleteks kui ka põhimõtteliselt erinevateks, tihti meist sõltumatuteks arenguteks. Läbimõeldud ja eduka koostöö loomiseks Eesti ja Aasia kui regiooni ning kindlate Aasia riikide vahel on vaja esmalt mõista, mis on need globaalsed ja lokaalsed trendid, riskid ja määramata tegurid, mis neid suhteid mõjutavad. Uurimisprojekti käigus loodavad stsenaariumid võimaldavad täpsustada riiklikke eesmärke, hajutada riske ning tekitada igakülgne valmisolek reageerida erinevatele väliskeskkonna muutustele. Selline lähenemine annab aluse riskikindlamaks ja teadmispõhisemaks poliitikaloomeks.

Vastutav täitja: Tartu Ülikool

Partnerid: Estonian Business School, TalTech, Sisekaitseakadeemia

Rahastaja: Eesti Teadusagentuur ja Välisministeerium

Elo Süld

Elo Süld räägib rahvusvahelise ajaloo seminaril islamismist - poliitilisest jõust Lähis-Idas

2020. aasta 30. juulil meie hulgast lahkunud Lee Teng-hui 李登輝, hüüdnimega Mr. Democracy, koos praeguse presidendi Tsai Ing-weniga 蔡英文.

Teadlikkuse tõstmise minut - kes on taivanlased?

Doktoritöö kaitsnud Anastasia Sinitsyna Aasia keskuse kolleegidega

Teadur Anastasia Sinitsyna kaitses doktoritöö