Autor:
/Unsplash

Konverents „Autoriteet ja vaimsus islamis: mitmekesisuse allikad“

29. ja 30. novembril toimub Tartu Ülikoolis konverents „Autoriteet ja vaimsus islamis: mitmekesisuse allikad“. Selle eesmärk on tuua kokku teadlased ja üliõpilased, kes uurivad islamimaailma sisemist mitmekesisust ja selle eripärasid. Konverentsil tuuakse esile põhjused ja asjaolud, mis on põhjustanud islami pluralistliku iseloomu.

Islami mitmekesisuse juured kerkisid esile vaidlustes kogukonna autoriteedi üle ning jagunemine sunniitide ja šiiitide kogukondadeks sillutas teed hilisematele lahknevustele. Islamimaailma paljusust põhjustava edasise eraldumise erinevateks harudeks ja sektideks tingisid muu hulgas poliitilise juhtimise ja usulise autoriteedi küsimused. Poliitilised, filosoofilised ja teoloogilised vaidlused ning kultuurilised erinevused on suurendanud arusaamade paljusust. Vaimse autoriteedi legitimeerimise põhimõtted ja vahendid eri piirkondades ja ajastutel on viinud erinevate arusaamadeni vaimsete juhtide nõuetest ja vaimsete liikumiste tekkest. Selle konverentsi fookuses on religioosse autoriteedi konstrueerimine, legitimeerimine ja väljendamine traditsioonide, uskumuste, tekstide, kõnede, tavade ja rituaalide kaudu üksikisiku, kogukonna ja riigi tasandil.

Kõik huvilised on oodatud. Registreerimisvormi leiad siit lingilt. Ajakava ja annotatsioonid leiad konverentsi ingliskeelselt veebilehelt.

Elo Süld

Elo Süld räägib rahvusvahelise ajaloo seminaril islamismist - poliitilisest jõust Lähis-Idas

2020. aasta 30. juulil meie hulgast lahkunud Lee Teng-hui 李登輝, hüüdnimega Mr. Democracy, koos praeguse presidendi Tsai Ing-weniga 蔡英文.

Teadlikkuse tõstmise minut - kes on taivanlased?

Doktoritöö kaitsnud Anastasia Sinitsyna Aasia keskuse kolleegidega

Teadur Anastasia Sinitsyna kaitses doktoritöö