Konverents-doktorikool „Majandus ja kultuur Euroopa Liidu ja Jaapani vahel“

Tartu Ülikool ja Estonian Business School kutsuvad doktorante konverentsile „Majandus ja kultuur Euroopa Liidu ning Jaapani vahel“. Konverents toimub 14.-15. oktoobril, Tartu Ülikoolis keskendub ELi ja Jaapani majandussuhetele ja paneb erilist rõhku kultuuri rollil nende suhete edukal loomisel ja hoidmisel.

Multidistsiplinaarne konverents kutsub üliõpilasi osalema ja saatma lühikokkuvõtteid nende enda uurimis- ja doktoritöödest, mis käsitlevad eelpool mainitud teemasid, sh:

• Euroopa/Eesti kaubandus- ja ärisuhted Jaapaniga
  • Organisatsiooni juhtimine/ organisatsioonikultuur Jaapanis
  • Turundus Jaapanis ja ELi kaubandus Ida -Aasiaga'
  • Kultuuri roll ELi ja Jaapani turundus- ja majanduskoostöös
  • Jaapani kultuuri ja mõtteviisi mõistmine vastastikustes suhetes

Valitud tudengitel avaneb võimalus konverentsil teha ettekanne. Ettekande tegemiseks saada kokkuvõtte (abstract) nimetatud või asjakohastel teemadel. Abstraktid peaksid olema vahemikus 300-500 sõna, ingliskeelsed ja saadetud peakorraldajale hiljemalt 30. augustiks 2021.
Korraldajad väljastavad osalemistunnistused (3 EAP-d) kõigile neile, kes seda soovivad ja osalevad programmis täies mahus. Korraldajad otsivad ka võimalust avaldada valitud teadustööd eelretsenseeritud ajakirja eriväljaandes.
Registreeru siin, kuni 15. septembrini

Lisainfot on leitav kodulehel. või peakorraldajalt (Elo Süld, elo.suld@ut.ee).

Üritus korraldatakse Tartu Ülikooli Aasia keskuse, majandusteaduskonna, kultuuriteaduste ja kunstide doktorikooli ning Estonian Business Schooli koostöös ja sellega tähistatakse 100 aastat Eesti ja Jaapani sõprusest. Üritust toetab Euroopa Regionaalarengu Fond (Tartu Ülikooli ASTRA projekt PER ASPERA).

Helen Haas

Kas Lähis-Idas on ruumi demokraatiale?

Aasiateemalise teadlikkuse tõstmise minut

Teadlikkuse tõstmise minut

Elo Süld

Elo Süld räägib rahvusvahelise ajaloo seminaril islamismi poliitilisest jõust Lähis-Idas