Loengusari on sündinud koostöös Eesti Rahva Muuseumi ja Tartu Ülikooli eesti ja võrdleva rahvaluule osakonna ning Aasia keskusega.
Loengusari Kirde-India põliskultuuridest tutvustab India kirdeosas elavaid põlisrahvaid ja -kultuure kaheksast osariigist, kus elab kokku ligikaudu 45 miljonit inimest. Indias on orienteeruvalt 214 erinevat põlisrahvast, kellel on oma keel ja teistest erinevad kultuurilised ja religioossed praktikad. Sarja eesmärgiks on tutvustada ja esitleda India kirdeosa etnilisi vähemusrühmi Eestis. Loengud ja vestlusõhtud toimuvad inglise keeles.
Esimene kohtumine leiab aset 12. septembril kell 18 Maailmafilmi ruumis.
Ülevaade Kirde-India põlisrahvastest, lühifilm khoibu hõimust (ingliskeelsete subtiitritega). Moderaator TÜ nooremteadur Margaret Lyngdoh.
Esimesel kohtumisel tutvustatakse lühidalt Kirde-Indiat oma etnilises mitmekesisuses ja vaadatakse filmi „Teshel ja Moshel“ (reźissöör Ronel Haobam). Film räägib khoibu hõimust, mis on hävimisohus, kuna selle liikmeid on järele jäänud vaid ca 2700 inimest. Hõim elab India kirdeosas Manipuri osariigis. Film baseerub khoibu muinasjutul ja kujutab armastuslugu. Film võeti üles khoibude külas, kus on jäädvustatud etnograafilisi stseene hõimu igapäevaelust. Kõik näitlejad on pärit khoibu hõimust. Peale filmiõhtut järgneb vestlusõhtu nähtu ja kuuldu põhjal.
Järgmised loengud:
Rohkem infot: Margaret Lyngdoh, TÜ eesti ja võrdleva rahvaluule osakonna nooremteadur, ninilyngdoh@gmail.com; Henri Zeigo, Eesti Rahva Muuseumi kommunikatsioonispetsialist, Henri.Zeigo@erm.ee, tel. +372 735 0448