Autor:
erakogu

Elo Süld käis NIAS-e aastakonverentsil

Eelmisel nädalal toimus Põhjamaade Aasiaõpingute Instituudi (NIAS) aastakonverents. Tegemist on ühendusega, kuhu kuuluvad väljatoodud regiooni Aasia-uuringutele keskendunud keskused. Alates selle aasta kevadest on NIAS-e ühendatud liikmed ka mitmed Balti riikide ülikoolid, sh Tartu Ülikool. Konverentsil osales Aasia Keskuse juhataja Elo Süld, kelle seal olek on sümboolne mitmel põhjusel.

Islandi Ülikoolis toimunud “Aasia generatsiooni” pealkirjaga konverentsi avas riigi president ja ajalooprofessor Guðni Thorlacius Jóhannesson. Viimane rõhutas oma sõnavõtus keele õppe vajalikkust. Täpsemalt sõnas ta, et tehnoloogia areng ei too kaasa keeletunnetust ja spetsiifikat, mida tasub hoida ja uurida. Süld modereeris paneeli “Indoneesia telefoni generatsioon: digitaalne religioossus ja uus poliitiline väljund”, mis toimus koostöös Airlangga Ülikooliga (Indoneesia). Paneelis kandsid teadustöö tulemusi ette Ratih Puspa, Rifan Wahyudi, Angga Prawadika ja Nisa Kurnia Illahiati.

Tartu Ülikooli konverentsil osalemine oli esmakordne, sest varasemalt pole ülikool olnud ühingu liige. Alates ühendatud liikmeks saamisest on liitunud Baltimaade ülikoolidel võimalik rääkida kaasa valdkondadeüleses võrgustikus, mis toetab grantide ja stipendiumitega Aasia-uuringutele keskendunud doktorantide ja järeldoktorite arengut. Osa konverentsist oli ka doktorikool, kus üliõpilaste teadustöödele lisaks keskenduti nende hakkamasaamisele ja võimestamisele akadeemilises maailmas.

Ajakirjanike vestlusring

Keerukate teemade selgitamisel on teadlased ajakirjanikele väga oodatud partnerid

Doktorant teeb laval ettekannet

Kalendrisse kirja: doktorantide kolme minuti loengute konkurss toimub 2. oktoobril