"Lõuna- ja Ida-Aasia tänapäevased väljakutsed" (SHRG.03.018)

Mais on kolme päeva jooksul võimalik läbida Johann Skytte poliitikauuringute instituudi külalislektori professor Agnieszka Kuszewska Aasia-alane ainekursus:

"Lõuna- ja Ida-Aasia tänapäevased väljakutsed" (SHRG.03.018), 3EAP

Kursuse eesmärgiks on anda üldine ülevaade Lõuna- ja Ida-Aasia kaasaegsetest väljakutsetest. Kursus tutvustab erinevaid probleeme, nagu radikaliseerumine ja terrorism, ning suurvõimude strateegiaid regioonis. Kursuse läbinud saavad parema arusaamise maailma poliitilisest ja strateegilisest kaardist ning võimalikest lahendustest rahvusvahelistele konfliktidele.

3. mai: India ja Pakistan

10:15-12:00 (Lossi 36-307) India vs. Pakistan: Lõuna-Aasia võimuvõitlus

12.15 -14.00 (Lossi 36-207) Vägivaldsed mitteriiklikud tegutsejad ja varisõjad kui olulised julgeolekuohud Lõuna-Aasias

4. mai: Kashmiri konflikt ja inimõigused Indias ning Pakistanis

10.15-12.00 (Lossi 36-214) Tuuma piir: kuidas lahendada Kashmiri konflikt?

12.15-14.00 (Lossi 36-214) Post-koloniaalne mõtteseisund? Inimõigused ja õiguslik staatus India ja Pakistani Kashmiris: välitöö järeldused

5. mai: Teised tegutsejad regioonis

10:15-12:00 (Lossi 36-307) EL-India-Hiina: kus on seosed?

12.15-14.00 (Lossi 36-306) Hiina vs. USA Lõuna-Aasias: kas gigandid kokkupõrke kursil?

Kursusele registreerimine on õppeinfosüsteemis avatud. NB! Kursus on inglise keeles.

Agnieszka Kuszewska tutvustus inglise keeles:

Agnieszka Kuszewska is Professor of Political Science at the University of Social Sciences and Humanities (Institute of Social Sciences) in Warsaw. She is also South Asia expert at Poland–Asia Research Centre, member of European Association for South Asian Studies and a board member of Polish Association of International Relations. Her research and teaching focus on international relations, conflict and security studies, political and social challenges of contemporary India and Pakistan and human rights (especially in Kashmir).

She is also the author of three books (in Polish: Understanding Pakistan. Radicalization, terrorism and other challenges, 2015; India and Pakistan in international relations. Conflicts, strategies and security, 2013 and India-Pakistan Kashmir conflict, 2010) and over sixty articles and research papers. She has presented papers on her field of research, including contemporary security challenges of South Asia, during many national and international conferences.