Autor:
erakogu

Tartu Ülikooli Aasia keskuse delegatsioon külastas Egiptuse tippülikooli

Koostöös Eesti suursaadikuga Egiptuses Ingrid Ameriga käis Tartu Ülikooli delegatsioon eelmisel nädalal külas Ameerika Ülikoolil Kairos ja Kairo Ülikoolil. Samuti kohtuti Egiptuse vabaühendustega, kes on oma töös keskendunud religioonidevahelisele dialoogile, naiste ja puuetega inimeste õiguste arendamisele ning arengukoostööle. Ülikool delegatsiooni kuulusid Aasia keskuse juhataja ja usuteaduskonna islamistika lektor Elo Süld ning Aasia keskuse Lähis-Ida koordinaator Helen Haas.

Ameerika Ülikool Kairos on Lähis-Ida tippülikool, mille tugevate külgede hulka kuulub nii poliitika- ja majandusvaldkond kui ka inseneri-, meditsiini- ja keskkonnateadused. Elo Sülla sõnul kannab ülikool edasi piirkonna kõige paremaid teadmisi ning on parim partner Lähis-Ida regiooni tundmaõppimisel ja mõtestamisel.

Kohtumisel Ameerika Ülikooliga Kairos nähti mitut koostöövõimalust. Õppetöö vallas vesteldi peamiselt sellest, kuidas toetada ühiselt Tartu Ülikoolis araabia keele õpet. Teaduskoostöö arendamise eesmärgil tunti huvi sporditeaduste, pedagoogika, usuteaduse, digihumanitaaria ja kultuuriteaduste vastu. Nii Ameerika Ülikool Kairos kui Tartu Ülikool rõhutasid soovi edendada üliõpilasvahetust.

Taiwan

Keskus ootab Taiwani-uuringute külalisprofessori kohale kandidaate

Inimesed istuvad laua taga

ReConnect China esimesel ülevaate koosolekul rõhutati noorte teadlaste kaasamise vajalikkust