Toimus esimene Aasia ja Lähis-Ida suveülikool

Eelmisel nädalal lõppes edukalt Tartu Ülikooli esimene Aasia ja Lähis-Ida alane suveülikool.

Rahvusvaheline suveülikool „Asia and the Middle-East: Differences and Commonalities“ kestis kaks nädalat (13-24.08). Suveülikooli eesmärgiks oli harida tudengeid Aasia ja Lähis-Ida majanduste, ühiskondade ja poliitika teemadel ning seeläbi toetada nende käimasolevaid õpinguid või varasemat kogemust.

Programmi eesmärgiks oli aidata tudengitel mõista, analüüsida ja ennustada Aasia ning Lähis-Ida arenguid, mõistes seejuures regioonidest tulenevaid võimalusi ja ohte. Suvekool oli interdistsiplinaarne ja tulevikku vaatav. Programm sisaldas muuhulgas loenguid Aasia ja Lähis-Ida riikide ühiskondlikest korraldustest, naiste õigustest, sise- ja välispoliitikast, majandusest ja rollist maailmamajanduses. Keskendudes tänapäeva Aasiale, pakkus suvekool alternatiivi tavapärastele õppekavadele, mis keskenduvad Aasia filosoofiatele ja iidsetele kultuuridele.

Suvekooli raames kohtusid tudengid ka valdkonna praktikutega: EASi, Eesti Kaitsetööstuse Liidu, Välisministeeriumi ja Johannes Mihkelsoni keskuse esindajad täiendasid suvekooli programmi oma spetsiifiliste teadmistega. Lisaks oli programmis kultuuriprogramm.

Täielikku programmi näeb siit.

Suvekoolis osales üheksa õpilast Eestist, USAst, Hiinast (sh. Hongkongist) ja Pakistanist.

Aasia keskus on plaan korraldada tuleval aastal järgmine Aasiale ja Lähis-Idale keskenduv suveülikool.

Suvekooli korraldasid TÜ Aasia keskus ja TÜ elukestva õppe keskus. Korraldajad tänavad kõiki osalejaid aktiivse kaasa löömise ja suvekooli lektoreid põnevate loengute eest.