Türgi kultuuri päev 14.12

14. detsembril toimub Tartu Ülikooli Aasia keskuse, maailma keelte ja kultuuride kolledži, Türgi suursaatkonna ja Yunus Emre Instituudi  koostöös Türgi kultuuri päev, mille raames tutvustatakse ebru kunsti (paberi marmoriseerimine) ja vaadatakse Türgi filmi „Istanbul Kırmızısı“ (Istanbuli punane).

Ebru workshopi käigus tutvustab Garip Ay paberi marmoriseerimise kunsti ajalugu ning soovijatel on võimalus ka ise seda idamaist kunstitehnikat proovida. Workshop leiab aset kell 12:15-13:45 aadressil Ülikooli 18-307 ja on eelregistreerimisega helenhaas [ät] ut.ee kuni kohti jätkub ja on inglise keeles.

Türgi mängufilm “İstanbul Kırmızısı” (Ferhan Özpetek, 2017) räägib Deniz´ist, kes on kirjanikuna omajagu tuntust kogunud. Ta palub Orhanil uus kirjatöö üle vaadata. Sel päeval, mil Orhan saabub Londonist Istanbuli, kaob aga Deniz jäljetult. Orhan, Neval ja Denizi armastatu Yusuf asuvad Denizi otsingutele... Film on türgi keeles inglise keelsete subtiitritega ja linastub kell 18.00-20:00 aadressil Lossi 3-307.