Autor:
Pexels

Uus artikkel: Hiina "pehme jõu" mõju Eestis

Meil on hea meel teatada, et meie teadustöötajate artikkel "Mapping the Scope of China’s Soft Power in Estonia" ilmus mainekas ingliskeelses ajakirjas East Asian Policy. Artiklis vaadeldakse Hiina "pehmet jõudu" Eestis alates alates 2013. aastast. 

Keskuse teadurid leidsid, et Hiina proovib oma "pehmet jõudu" levitada Eestis mitmetel viisidel. Käesolevas artiklis kaardistavad nad neid allikaid ja instrumente ning nimetavad ja analüüsivad, millisel viisil seda proovitakse teha. Pikemalt on artiklis käsitletud kultuuri rolli (näiteks ühised kultuurisündmused, Konfutsiuse Instituudi tegevus) ja teaduse ja tehnoloogia arengut (Huawei Technologies Estonia, ZTE Corporation, Tencent Estonia). Artiklis käsitletakse ka poliitikakujundajate arusaamu Hiinast (nagu Välisluureametija Välisministeeriumi vaatekohad) ning eestimaalaste hoiakuid Hiinast. 

Leiud viitavad, et Eesti valitsus ja üldsus tajuvad Hiinat peamiselt riigikeskse valitsusmudeli prisma kaudu ja tunnetavad "pehmet" jõudu "teravana". 

Loe lisaks: Mapping the Scope of China’s Soft Power in Estonia (worldscientific.com)

Autorid: Agnieszka Nitza-Makowska, Kikee Doma Bhutia, Urmas Silver Poplar, Lelde Luik, Anastasia Sinitsyna ja Elo Süld

Elo Süld

Elo Süld räägib rahvusvahelise ajaloo seminaril islamismi poliitilisest jõust Lähis-Idas

2020. aasta 30. juulil meie hulgast lahkunud Lee Teng-hui 李登輝, hüüdnimega Mr. Democracy, koos praeguse presidendi Tsai Ing-weniga 蔡英文.

Teadlikkuse tõstmise minut - kes on taivanlased?

Doktoritöö kaitsnud Anastasia Sinitsyna Aasia keskuse kolleegidega

Teadur Anastasia Sinitsyna kaitses doktoritöö