10. märtsil toimub jaapani keele kõnevõistlus

10. märtsil toimub Tallinnas jaapani keele kõnevõistlus. Võistlused leiavad aset üle aasta ning tänavune võistlus on juba kümnes omasugune.

Võistlus toimub kolmes kategooiras (alg-, kesk- ja edasijõudunud). Igas kategoorias on kolmele parimale auhinnad ning antakse välja üks eripreemia, mis on edasi-tagasi lennupilet (Helsingi-Jaapan-Helsinki).

Tartu Ülikoolist astub algtaseme kategoorias üles psühholoogia esimese kursuse tudeng Janar Päästik, kes räägib oma Kyoto reisi kogemusest.

Ürituse peakorraldajaks on Eesti jaapani keele õpetajate ühing koostöös Jaapani suuursaatkonna, Jaapani Fondi ja teistega.

Üritus algab kell 14.00 Tallinnas Ülikoolis.

13.03 Täiendus - võistluse tulemused:

Algtase
1. koht Olga Tsvetkova (Tallinna ülikool)
2. koht Tauri Tirmaste (Järveotsa gümnaasium)
3. koht Vadim Vassilevski (Tallinna ülikool)

Kesktase
1. koht Silvia Maine (Järveotsa gümnaasium)
2. koht Alisa Padur
3. koht Madli Keerman (Tallinna ülikool)

Kõrgtase
1. koht Liina Ohtla
2. koht Mihkel Joasoo
3. koht Anna-Linda Püüding (Tallinna Ülikool)

Eriauhinna (lennupiletid Helsinki-Jaapan-Helsinki) võitis Alisa Padur.

Tartu Ülikoolist osavõtnud Janar Pääsik poodiumile ei jõudnud, kuid esines oma lühikest õpingute perioodi arvestades sellegi poolest hästi