Aasia keskus kohtumine välisministriga möödus edukalt

Tartu Ülikooli Aasia keskus tegi Riigikogu väliskomisjonile ettepaneku luua Eestile ühtne ja laiapõhjaline Aasia strateegia. Juuni alguses toimunud kohtumisel sai ajakohane mõte positiivset vastukaja ja kiideti kõikide liikmete poolt heaks. Komisjoni esimees suunas ettepaneku valitsusele ning kolmapäeval, 12.08 kohtuti välisministri Urmas Reinsaluga.

Nii keskuse kui ministri mõtted strateegia loomispõhimõtetest ühtisid. “Oli väga hea kuulda, et näeme sarnaselt vajadust rääkida põhjalikult läbi ühiskonda mõjutavad teemad nagu poliitika, haridus ja majandus ja Aasia riikide arengu mõju neile!” sõnas Aasia keskuse juht Elo Süld. Mõlemad osapooled on huvitatud koostööst Eesti Aasia strateegia arendamisel.

TÜ Aasia keskuse poolt osalesid kohtumisel keskuse juht Dr Elo Süld, Jaapani koordinaator Dr Eva Liias ja analüütik Urmas Hõbepappel.

Lisateave:
Heidi Maiberg