Analüütik Urmas Hõbepappel "Välismääraja" aasta kokkuvõtte saates

Uue aasta esimesel päeval oli KUKU raadio eetris “Välismääraja”, kus võeti kokku möödunud aasta välispoliitika sündmused ja analüüsiti eesootavat. Külaliste seas oli ka Tartu Ülikooli Aasia keskuse analüütik Urmas Hõbepappel. 

Möödunud aastat kokkuvõttes ja tulevikuprognoose tehes nentis Hõbepappel, et Hiina on pandeemia ohjamiseks rakendanud erinevaid meetmeid, alates Wuhani linna ja Hubei provintsi sulgemisest kuni tipptehnoloogia võteteni. Jälgitakse inimeste liikumist mobiiltelefonide vahendusel ja kaameratega. “Kriis on andnud Pekingile võimaluse katsetada kodumaiseid tehisintellekti algoritme ja tehnoloogiaid ning kuidas need jooksvad kokku ühtsesse tsentraalsesse juhtimiskesksusesse” tõi analüütik välja.

Tuleviku perspektiividele mõeldes on aga oluline panna tähele, et möödunud aasta jooksul on nii Hiina majandus kui maine saanud kahjustada, mistõttu on veel vara hinnata, millist pikaajalist mõju elemine aasta Hiina ühiskonnale avaldab. Saates osalesid: Hille Hanso, Raivo Vare, Lauri Almann, Keit Kasemets, Urmas Hõbepappel ja saatejuht Hannes Hanso. Kuula maratonsaadet siit - http://podcast.kuku.postimees.ee/podcast/valismaaraja-2021-01-01/