Avatud on kandideerimine magistriõppekavale “Tänapäeva Aasia ja Lähis-Ida uuringud"

2019. aasta septembris avab Tartu Ülikool magistriõppekava “Tänapäeva Aasia ja Lähis-Ida uuringud”. Õppekavale oodatakse kõiki, kes tahavad neis piirkondades toimuvaid arenguid mõista ning oma teadmisi Eesti ühiskonna hüvanguks rakendada.

Kandideerimine on alanud ja kestab 15. märtsini 2019. Rohkem infot http://ut.ee/cames.

Õppekava käsitleb laia teemaderingi ärist ja poliitikast kultuuri ja ühiskonnani. Õppeainete hulgas on järgmised kursused:

Asia ja Lähis-Ida ühiskondade mõtteviisid
Tõusvad turud maailmamajanduses
Demograafia, üleilmne migratsioon ja kaasaegsed linnad
Rahvusvaheline õigus, jne.

Õppekava on paindlik ja võimaldab tudengitel koostada isikliku õppeplaani. Õppekava lõpetamiseks peavad tudengid läbima praktika ühe ettevõtte või riigiasutuse juures ning kirjutama magistritöö või magistriprojekt just neile huvitaval teemal. Tudengitel on võimalik käia end täiendamas partnerülikoolides Aasia ja Lähis-Idas.

Õppekava läbinud üliõpilased oskavad analüüsida Aasias ja/või Lähis-Idas toimuvaid arenguid ning mõtestada nende piirkondadega seotud ohte ja võimalusi Eesti ja Euroopa Liidu kontekstis.