Doktorikool "The challenges of information society: a Japanese perspective"

"The challenges of information society: a Japanese perspective" toimub 25.-26. september 2019, Tartu Ülikool, senati saal (Ülikooli 18)

Jaapan seisab silmitsi väljakutsetega kohaneda 21. sajandi muutuva maailma globaalsete trendidega, samal ajal säilitades oma ainulaadne kultuur ja identiteet. Vananev ühiskond ja vähene sündimus, vajadus riiklike teenuste digitaliseerimise järgi, püüd olla majanduslikult konkurentsis ja tulla toime muutuva tööturuga on vaid mõned probleemid, millele sarnaselt Euroopa riikidega, tuleb leida lahendused.
25.-26.09 toimuvas doktorikoolis arutlevad õppejõud ja üliõpilased Jaapanist, Eestist ja mujalt Euroopast infoühiskonna väljakutsetega toimetuleku üle Jaapani näitel.

Registreeru siin
Loe täpsemat kava siit.
Küsimuste korral palun võta ühendust: Elo Süld, elo.suld@ut.ee.

Kõnelejate seas on Prof. Komori Hiromi (Waseda University), Prof. Aizawa Shin´ichi (Sophia University), Prof. Annette Bradford (Temple University), Prof. Ota Hiroshi (Hitotsubashi University), Prof. Nakamura Kazue (Meiji University, Tokyo), Prof. Hashimoto Yorimitsu (Osaka University), Margit Juurikas (University of Tallinn), Prof. Sato Asuka (Tohoku Institute of Technology), Prof. Faith Hatani (University of Copenhagen), Prof. Ari Kokko (University of Copenhagen, University of Tartu), Prof. Yamakawa Ryuichi (University of Tokyo), Prof. Sekine Yuki (Kobe University), Johanna Vallistu (Expert of the Foresight Centre; Tallinn University of Technology, PhD student.

Konverentsi korraldavad Tartu Ülikooli Aasia keskus, kultuuriteaduste ja kunstide doktorikool, majandusteaduse ja innovatsiooni doktorikool, käitumis-, sotsiaal- ja terviseteaduste doktorikool, haridus- ja kasvatusteaduste doktorikool, kultuuriteaduste instituut, majandusteaduskond, õigusteaduskond ning maailma keelte ja kultuuride kolledž. Ürituse toimumist toetab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond (Tartu Ülikooli ASTRA projekt PER ASPERA), ning sotsiaalteaduste valdkond.