Autor:
erakogu

Dr Bhutia Rahvusvaheliste Suhete Ringis: pärimusreligioon ja kaasaegsed uskumused Sikkimis

RSR kutsub kõiki huvilisi loengule, mis ühendab rahvusvahelised suhted folkloristika ja religiooniga. Sikkim oli 1975. aastani iseseisev budistlik Himaalaja kuningriik. Nüüd moodustab see ühe osa Indiast, kus domineeriv religioon on hinduism. Küll aga püsivad praegugi Sikkimis elujõulisena budistlikud tavad, mis on aegade jooksul läbi teinud palju muutusi.

Kikee Doma Bhutia on teadur Tartu Ülikooli Aasia Keskuses. Ta on sündinud Sikkimis ning see koht on jäänud ka tema üheks põhiliseks uurimisobjektiks. Veel on ta uurinud teemasi nagu rahvuslik identiteet, religiooni ja kultuuri roll poliitkas ning kuulumistunde ideid. Kikee doktoritöö väitekiri keskendub institutsionaalse budismi sümbioosile ja Himaalaja põlisusunditele.

Loeng toimub inglise keeles. Lisainfot leiad ürituse FB lehelt

Ajakirjanike vestlusring

Keerukate teemade selgitamisel on teadlased ajakirjanikele väga oodatud partnerid

Helen Haas

Kas Lähis-Idas on ruumi demokraatiale?

Aasiateemalise teadlikkuse tõstmise minut

Teadlikkuse tõstmise minut