Elo Süld tutvustas Sirbis Tartu Ülikooli Kirjastuse uue tõlkesarja "Islam kontekstis" avaraamatut

TÜ Aasia Keskuse juhataja Elo Süld tutvustas Sirbis Tartu Ülikooli Kirjastuse uue tõlkesarja "Islam kontekstis" avaraamatut.

"Viimastel aastatel on Euroopas islamialast kirjandust ilmunud suisa külluslikult. Mõned teosed ülistavad suurt monoteistlikku religiooni, teised hoiatavad ja oponeerivad igale islami usulisele seisukohale. Ka eesti lugejate arvamust kujundatakse „hoiatavate“ tõlketeostega, näiteks „Poliitiliselt ebakorrektne tõde islamist“ (Robert Spencer, 2012) või „Islami fašism“ (Hamed Abdel-Samad, 2016).

„Islam kontekstis” on raamatusari, mille eesmärk on tuua eesti lugejani islami alustekstidega (Koraan, sunna, ajaloo- ja õigustööd) seotud kirjanduse ning laiemalt islami kultuuriruumi kuuluvate teoste tekstikriitilisi esma- ja uustõlkeid ning pakkuda nende juurde nüüdisaegset teaduslikku kommentaariumi.

Eesmärk on see, et lugeja pääseks ligi allikatele ja saaks ise oma arvamuse kujundada. „Ingel Gabrieli tiibade sahin“ on selle sarja esimene raamat."

Loe täispikkuses arvustust SIIT.

Raamat on aga kirjastuse e-poes saadaval SIIT