EÜS ja TÜ Aasia Keskuse kõnekoosolek: Mitme näoga Iraan

Milline on Iraani tegelik pale? Sellele küsimusele keskendub Eesti Üliõpilaste Seltsi (EÜS) ja TÜ Aasia keskuse koostöös korraldatud kõnekoosolek. Maailma ühes ainulaadseima korraga riigis esinevad kodanikkonna sekulaarsuspüüetega kõrvuti märtrikultus ning tugevad poliitilised hoiakud koos ulatusliku valimisleigusega. Kuidas saab pauguga alanud kümnendil kulgema selle šiiitide kantsi saatus ning mida see maailma areenil tähendab? Sellest kõigest saab kuulda juba 14. oktoobril kell 18ct, mil Eesti Üliõpilaste Seltsis kõneleb koostöös TÜ Aasia Keskuse islamistika ekspert, dr Elo Süld.

Dr Elo Süld on Tartu Ülikooli islamistika lektor ning TÜ Aasia keskuse juhataja. Tema uurimisteemad ulatuvad islami religiooni põhialustest kuni selle sisemise mitmekesisuseni. Tartu Ülikoolis õpetab Elo Süld erinevaid islamiga seotud õppeaineid, mis kajastavad tänapäeva islami ühiskonda ja poliitikat. Süld on tunnustatud koolitaja nii haridus- ja noorsootöötajatele, politsei- ja vanglaametnikele kui meditsiinivaldkonna spetsialistidele. Iraani teemadel on Süld esinenud Postimehe taskuhäälingus "Maailm taskus" ja Eesti Akadeemilises Õigusteaduste Seltsis.
Kõik huvilised on oodatud. Üritus toimub Eesti Üliõpilaste Seltsis (Jaan Tõnissoni 1, Tartu)