Francesco Grillo: Demokraatlikud süsteemid 21. sajandil

Teisipäeval, 5. novembril on Johan Skytte poliitikauuringute instituudis võimalus kuulata Francesco Grillo avalikku loengut teemal "Democracy and Growth in the Twenty-first Century". Loengule järgneb paneeldiskussioon Johan Skytte instituudi juhataja Mihkel Solvaku ja Euroopa Liidu - Venemaa uuringute magistriõppekava programmijuhi Stefano Braghiroliga.

Dr. Francesco Grillo uurimishuvide hulka kuuluvad Eesti kontekstiski huvipakkuvad teemad nagu e-valitsus, internetiuuringud, tark spetsialiseerumine, regionaalpoliitika.

Teisipäevases loengus võetakse vaatluse alla Hiina, mis paradoksaalsel moel on suutnud lääne ühiskondadest edukamalt kasutusele võtta tehnoloogiad, mis kunagi läänes välja töötatud. Kõne alla tulevad ka ajalooliste liberaaldemokraatlike ühiskondade kriisid tänasel päeval. Loengus tutvustab ta oma samanimelisest raamatut, millesse on koondatud nii Hiinaga seotu kui vanade demokraatiate kriisid. Raamat käsitleb ka interneti mõju demokraatlikele protsessidele.

Teisipäev, 5. novembril kell 14.15-15.45 Francesco Grillo loeng „Democracy and Growth in the Twenty-first Century“, Lossi 36-214
Loeng toimub inglise keeles.

Lisainfo: instituudi juhataja Mihkel Solvak, mihkel.solvak@ut.ee