Autor:
erakogu

Haridusministri visiit Dubaisse võib edendada araabia keele õpet ja islamiuuringuid

Eelmisel nädalal osalesid Aasia keskuse juhataja Elo Süld ja Lähis-Ida koordinaator Helen Haas haridus- ja teadusministri Kristina Kallase delegatsioonis, kes külastas Dubais tehnoloogia ja innovatsiooni konverentsi GITEX Global, Sharjah Ülikooli ja uurimiskeskusi.

Kohtumiste käigus vesteldi Sharjah Ülikooli esindajatega araabia keele õppe arendamisest ja ingliskeelsetest õppekavadest. Kohtuti ka Fiker Instituudi ja Mesbar Uurimiskeskusega, mille raames arutati, kuidas üheskoos toetada Lähis-Idaga seotud teadmiste tekke toetamist. „Fiker Instituudil on suur huvi muuta läänes levinud stereotüüpe Lähis-Ida kohta, mis on ka meile oluline,“ sõnas Haas. Ta rõhutas, et Eestil on vaja olla paremini kursis piirkonnas toimuvate muutustega, mida võimalik koostöö aitaks soodustada.  

Mesbari Uurimiskeskusega kõneldi islami uurimisest Ida-Euroopas, sh Eestis. Süld ja Haas näevad, et tegemist on suure haardega ja hästi võrgustunud keskusega, kellega koos töötamine aitaks luua edasisi teadustöö võimalusi ka teiste kõrgetasemeliste Lähis-Ida partneritega.

Delegatsiooni kuulus ka Edtech Estonia. Visiiti aitas korraldada Eesti suursaatkond Abu Dhabis.  

Taiwan

Keskus ootab Taiwani-uuringute külalisprofessori kohale kandidaate

Inimesed istuvad laua taga

ReConnect China esimesel ülevaate koosolekul rõhutati noorte teadlaste kaasamise vajalikkust

Richard Gombrich

Vestlus professor Gombrichiga budismist ja selle uurimisest