Autor:
Erakogu

"Hiina ja naised" Hõbepappel Vikerraadios

Sooline võrdõiguslikkus on valdkond, mis saab üha rohkem tähelepanu. Sageli kõneletakse selle teemaga seoses tüdrukute ja naiste õigustest, eneseteostusvõimalustest ning väljavaadetest oma otsuste ja valikute tegemisel. Meie analüütik Urmas Hõbepappel kõneles Vikerraadios Hiinast ja naistest.

Intervjuu vormis arutleti järgnevate teemade üle:

• Miks on Hiina naised on olnud ühiskonnas ajalooliselt tõrjutud ja sekundaarses rollis võrreldes meestega? Mh, milline on tütarlaste jalgade sidumise kombe tähendus?
  • Millised muutused tulid kommunismiga ehk mida tähendab Mao ütlus "Naised hoiavad üleval poolt taevast!"?
  • Kui paljud naised leiavad täna rakendust tööstustes ja poliitikas?

Head kuulamist! https://bit.ly/3LipuHj

Ismet Suleimanov

Ismet Suleimanovi magistritöö krimmitatarlaste kollektiivsest traumast pälvis Tartu Ülikooli Aasia keskuse stipendiumi

Wei Chen