Autor:
/Unsplash

Hõbepappel ERR-ile Hiina ja Venemaa suhetest

Urmas Hõbepappel andis täna kommentaari ERR-i uudistele Hiina ja Venemaa suhetest. Täpsemalt tõi meie analüütik välja, et Hiina võib tahta Venemaa nõrkust ära kasutada ja oma mõjuvõimu Kesk-Aasias riikide seas suurendada. Oluline on mõista, et kindlasti ei soovi Hiina juhid Putini režiimiga tülli minna, sest lähiperspektiivis on Venemaa oluline partner Hiina strateegiliste plaanide teostamiseks. Nende seas on kõige olulisem Ameerika mõjuvõimu õgvendamine ja lääneliku maailmakorra ümbersättimine. Hõbepappel näeb, et seepärast ei saa Hiina endale lubada, et Venemaa sõja ühemõtteliselt kaotaks. Viimastel nädalatel on märke Pekingi suuremast toetusest Putini režiimile, kuigi see toetus on endiselt enamasti üldsõnaline, stiilis “toetame Venemaa huve" ja "saame aru Venemaa hirmudest”.

Ismet Suleimanov

Ismet Suleimanovi magistritöö krimmitatarlaste kollektiivsest traumast pälvis Tartu Ülikooli Aasia keskuse stipendiumi

Wei Chen

Wei Cheni magistritöö Hiina Ida-Minyagi ennete süsteemi kohta pälvis Tartu Ülikooli Aasia keskuse stipendiumi