Hõbepappel Hiina ja Venemaa suhetest tänases "Terevisioonis"

Keskuse analüütik Urmas Hõbepappel kõneles täna "Terevisioonis" Hiina ja Venemaa suhetest.

Lühiusutluse käigus rõhutas Hõbepappel, et Peking austab Venemaa mõjusfääri siin regioonis. Tema sõnul on Hiinal Eestis ja mujal Kirde- ja Ida-Euroopas eelkõige majanduslikud huvid ning puudub sõjaline võimekus midagi tõsist korda saata. "Meie peaksime hetkel muretsema eelkõige Venemaa käitumise pärast, kuid pikemas perspektiivis on Eesti iseseisvusele suuremaks ohuks Hiina" ütles analüütik. Kui Venemaa püüab lihtsalt olemasolevat rahvusvahelist korda lõhkuda ja ebastabiilsust külvata, siis Hiina püüab selle asemele oma korda luua. Küll aga on oluline hoida pilk peal tehnoloogiatööstustega seotud arengutel. Hõbepapli sõnul ei suuda Hiina veel toota tehnoloogiatööstusele olulisi heal tasemel pooljuhte. Taiwani toodetud pooljuhid on aga maailmatasemel. See on analüütiku arvamusel üks põhjus, miks Peking võib lähitulevikus Taiwaniga sõtta minna.

Arutelu saab järgi vaadata siit. Vestlus algab salvestuse järgi 00.52.30 või siis kell 7.47.

Ismet Suleimanov

Ismet Suleimanovi magistritöö krimmitatarlaste kollektiivsest traumast pälvis Tartu Ülikooli Aasia keskuse stipendiumi

Wei Chen

Wei Cheni magistritöö Hiina Ida-Minyagi ennete süsteemi kohta pälvis Tartu Ülikooli Aasia keskuse stipendiumi