Kadri Jõgi: Saudi Araabia – kas uue ajastu algus?

Orientalistika seminaris kolmapäeval, 22. novembril kell 18:15 Tartu Ülikooli peahoone (Ülikooli 18) auditooriumis 228

KADRI JÕGI

"Saudi Araabia – kas uue ajastu algus?"

Loengus antakse ülevaade Saudi Araabiast, tuues taustaks ajaloo ja analüüsides viimaseid arenguid ning nende mõju nii regioonile ja kogu maailmale. Peamine rõhuasetus on möödunud suvel kroonprintsiks saanud Mohammed bin Salmani poliitikal ja kavadel.

***

Järgmisel kolmapäeval, 29. novembril jätkatakse Ida klassikalise teksti tõlkeseminariga, kus uuritakse ja tõlgitakse Vana-India tuntuima budistliku mõttetarga Nāgārdžuna (2. sajand) värssteksti Ratnavālī  (“Aardevanik”), milles kaunis poeetilises vormis antakse nõuandeid targaks ja kõlbeliseks eluks. Tõlke ja uurimistöö põhineb teksti sanskriti-, tiibeti-, hiina- ja ingliskeelsel versioonil.

Loengutesse ja seminaridesse on oodatud kõik huvilised ka vabakuulajatena.

Vaata lähemat tutvustust ja jooksvat infot orientalistika seminari kodulehelt.

Märt Läänemets mart_laanemets@yahoo.com

Teet Toome teettoome@yahoo.com