Kikee Doma Bhutia: Maailma kahe suurriigi – India ja Hiina – vastasseis Himaalaja piirkonnas

Pikaajaline vaidlus ühise piiri üle Himaalajas on juba aastakümneid kahjustanud Hiina ja India läbisaamist. Kuigi on kehtestatud kontrolljoon on kaks riiki jõudnud mitu korda kokkupõrgeteni. Meie teadur Kikee Doma Bhutia arutles Diplomaatias, kas seniesinenud väiksemad konfliktid võivad muutuda tõsisemaks ning kuidas mõjutab see vastasseis Aasia järjest suuremat rolli kogu maailma hõlmavas sõjadiskursuses. Täpsemalt avab teadur artiklis:

Millest sai piiritüli alguse?

Milliseid kokkupõrkeid on tuumariikidel piiril olnud?

Kas 2022. aasta lõpus toimunud kokkupõrge näitab muutusi kahe riigi suhetes?

Kuidas puudutab olukord Euroopat?

Head lugemist! https://bit.ly/417369b

Ismet Suleimanov

Ismet Suleimanovi magistritöö krimmitatarlaste kollektiivsest traumast pälvis Tartu Ülikooli Aasia keskuse stipendiumi

Wei Chen