Loeng kestliku arengu ja sellega seotud muutuste teemal

Kas koroonaviirus on pannud meid olukorda, kus tuleks kestliku arengu eesmärgid ümber mõtestada?

15. oktoobril kell 16.00–18.00 toimub loengusarja #KAPTalks raames Royston Braganza loeng „Uue tähenduse loomine kestliku arengu eesmärkidele. Muutused rahanduses ja digiteerimises“.

„Öeldakse, et pärast muutusteta aastakümneid tuleb päev, mil toimub aastakümnete jagu muutusi. See iseloomustab hästi praegust maailma. Alates koroonapandeemia algusest on maailmas umbes 500 miljoni inimese elatustase taas vajunud alla vaesuspiiri. Vaesuse vähendamiseks tehtud aastatepikkuse töö viljad on haihtunud. Muidugi ei olnud seda olukorda võimalik ette näha. Ent siiski: vaid üks sündmus tõi kaasa hävitavad tulemused poolele miljardile inimesele,“ kirjeldab Royston Braganza üleilmset olukorda 2020. aasta oktoobris.

Royston Braganza on India ettevõtte Grameen Capital tegevjuht. Ta on veendunud, et kestliku arengu tagamiseks on vaja, et kapitalil oleks südametunnistus. Enne Grameen Capitaliga liitumist oli ta HSBC panga asepresident, vastutades mikrorahastuse portfelli loomise ja juhtimise eest. Seoses India laialdase koroonalevikuga, nõustab ta hetkel India valitsust erinevate meetmete ja nende võimalike mõjude osas.

#KAPTalks on ÜRO Arenguprogrammi ja Euroopa Komisjoni toetatud loengusari, mis on pühendatud kestliku arengu eesmärkidele. 15. oktoobri loengu korraldamisel osaleb Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituut. Loeng toimub Zoomis inglise keeles.

Üritust modereerib Mihkel Solvak, Johan Skytte poliitikauuringute instituudi asejuhataja arenduse alal.

Lisateave: Olga Bogdanova, olga.bogdanova@ut.ee ja #KAPTalks: Royston Braganza

 

 


Evelyn Pihla
Johan Skytte poliitikauuringute instituut
tel +372 737 6379

evelyn.pihla@ut.ee
www.skytte.ut.ee