“Naised teaduses” teemanädala raames avavad kaks Aasia keskuse teadurit, miks nad on valinud teadlase elukutse. Teisena kõneleb oma teadustööst ja teadlase karjääri valimisest Anastasia Sinitsyna.
Anastasia (MSc kvantitatiivses majanduses, majandusteaduse doktorant) on Aasia keskuse teadur ja ReConnect China projekti teadusprojektijuht. Kvantitatiivsete majandusteaduslike uuringute taustal on tal põhjalikud teadmised rändest ning sotsiaalse ja tööturu integratsiooniga seotud teemadest. Praegu uurib ta Hiina ja ELi vaheliste tütarettevõtete rohepöörde raames toimuvat võidujooksu kliimaga seotud valdkondades.
Küsisime Anastasialt, miks ta valis endale teadlase karjääri. Tema vastus on järgmine:
Minu peamine motivatsioon teadlase elukutse valimisel tuleneb sellest, et teadlasena saan olla oma töös autonoomne ja saan samaaegselt tegeleda ühiskondlikult väga oluliste teemadega. Ma usun, et paljudes valdkondades on inimestel keeruline leida sünergia professionaalse vabaduse, töötajate vabaduse ja töö tulemuste tunnustamise ning selle hindamise vahel. Teadlase töös on nende mõjurite vahel kergem harmooniat luua.