Autor:
Anastasia Sinistyna

Naised teaduses - Anastasia Sinitsyna

“Naised teaduses” teemanädala raames avavad kaks Aasia keskuse teadurit, miks nad on valinud teadlase elukutse. Teisena kõneleb oma teadustööst ja teadlase karjääri valimisest Anastasia Sinitsyna. 

Anastasia (MSc kvantitatiivses majanduses, majandusteaduse doktorant) on Aasia keskuse teadur ja ReConnect China projekti teadusprojektijuht. Kvantitatiivsete majandusteaduslike uuringute taustal on tal põhjalikud teadmised rändest ning sotsiaalse ja tööturu integratsiooniga seotud teemadest. Praegu uurib ta Hiina ja ELi vaheliste tütarettevõtete rohepöörde raames toimuvat võidujooksu kliimaga seotud valdkondades. 

Küsisime Anastasialt, miks ta valis endale teadlase karjääri. Tema vastus on järgmine: 

Minu peamine motivatsioon teadlase elukutse valimisel tuleneb sellest, et teadlasena saan olla oma töös autonoomne ja saan samaaegselt tegeleda ühiskondlikult väga oluliste teemadega. Ma usun, et paljudes valdkondades on inimestel keeruline leida sünergia professionaalse vabaduse, töötajate vabaduse ja töö tulemuste tunnustamise ning selle hindamise vahel. Teadlase töös on nende mõjurite vahel kergem harmooniat luua.

Elo Süld

Elo Süld räägib rahvusvahelise ajaloo seminaril islamismi poliitilisest jõust Lähis-Idas

2020. aasta 30. juulil meie hulgast lahkunud Lee Teng-hui 李登輝, hüüdnimega Mr. Democracy, koos praeguse presidendi Tsai Ing-weniga 蔡英文.

Teadlikkuse tõstmise minut - kes on taivanlased?

Doktoritöö kaitsnud Anastasia Sinitsyna Aasia keskuse kolleegidega

Teadur Anastasia Sinitsyna kaitses doktoritöö