Autor:
Pixabay

Orientalist Märt Läänemets idateadustest ja Hiinast

Orientalist Märt Läänemets on aastakümneid uurinud Aasia, eelkõige hiina mõttelugu, avaldanud tõlkeid nii hiina kui sanskriti keelest ning kirjutanud mitmeid arvamusartikleid Hiina tänasest poliitikast. Ühtlasi töötas ta aastaid Tartu Ülikoolis sinoloogia teaduri, hiljem orientalistikakeskuse dotsendi ja juhatajana.

Intervjuus Mart Tšernjukile räägib Märt Läänemets nii enda nägemusest idateaduste õpetamisest Eestis, kogemustest Hiinas külastatud teaduskonverentsidelt kui ka budismi ja konfutsianismi filosoofiast. Kultuurilehes Sirp ilmunud intervjuud saab täismahus lugeda siit.

Fo Guang Shan Memorial Center, Kaohsiung, Taiwan

JÄRELEVAADATAV: Loengusari „Budismi lugu“

Hõbepappel Hiina ja Venemaa suhetest tänases "Terevisioonis". Foto: A. Haas

Hõbepappel: kolm väärarusaama Hiinast

Emeriitprofessor Kalle Kasemaa 80. juubeli tähistamine

Tartu Ülikooli usuteaduskonna liikmetel on hea meel tõdeda, et meie õpetajal, kolleegil ja inspiratsiooniallikal, emeriitprofessoril Kalle Kasemaal täitub tänavu 30. detsembril 80. eluaasta.