Autor:
erakogu

Palvused, karneval ja džinnid – Elo Süld külalisteadurina Indoneesias

Igal Tartu Ülikooli õppejõul on võimalik võtta vaba semester, mille ajal ta ei pea õpetama ja saab keskenduda oma teadustööle. Kevadsemestriga algas Aasia keskuse juhataja ja usuteaduskonna islamistika lektori Elo Sülla vaba semester. Ühe kuu, nimelt veebruari veedab ta Indoneesias. Ta on Airlangga Surabaya Ülikooli sotsiaal- ja poliitikateaduste teaduskonnas külalisteadur, hoides pilku peal ka sealse humanitaarvaldkonna tegemistel. Elo Süld kirjutas usuteaduskonna blogisse, miks ta otsustas külastada just Indoneesiat, mida on ta seni jõudnud ära teha ja mis veel kindlasti plaanis. Postitust saab lugeda siit.

Elo Süld

Elo Süld räägib rahvusvahelise ajaloo seminaril islamismi poliitilisest jõust Lähis-Idas

2020. aasta 30. juulil meie hulgast lahkunud Lee Teng-hui 李登輝, hüüdnimega Mr. Democracy, koos praeguse presidendi Tsai Ing-weniga 蔡英文.

Teadlikkuse tõstmise minut - kes on taivanlased?

Doktoritöö kaitsnud Anastasia Sinitsyna Aasia keskuse kolleegidega

Teadur Anastasia Sinitsyna kaitses doktoritöö