Pärsia muusika ja Iraani löökpillide kontsert ja kursused (19-21.05)

FA Schola esitleb:  “Laul pärsia klassikalises muusikas” (19.-21.05)

Kursus pakub võimalust õppida tundma ja kogeda seda, kuidas põimuvad poeesia ja meloodia pärsia klassikalises muusikas. Kursus on avatud kõigile, kel on eelnev laulmiskogemus. Kõigi tekstide tõlked ja neid seletavad kommentaarid, samuti hääldusjuhised jagatakse kursuse käigus

Kursust juhendab Mohammad Rasouli (Iraan)

Orienteeruv ajakava:

Reede 19. mai kl 19 Loeng-kontsert pärsia muusikast Tartu MAARJA KOOLIS, Puiestee 126 - Osavõtt tasuta, võimalik teha annetus Tartu Maarja kooli heaks!

Laupäev 20. mai kl 11 – 13.30 ja kl 16 – 19

Pühapäev 21. mai kl 11 – 13 ja kl 15 – 17

FA Schola keskus esitleb: “Iraani traditsioonilised löökpillid” (19-21.05)

Võimalus õppida Iraani traditsiooniliste löökpillide DAFi (raamtrumm) ja TOMBAKi (vaastrumm) mängutehnikaid. Kursusel õpitakse pärsia klassikalise ja sufi muusika olulisemaid rütmimudeleid. Kursus on mõeldud nii algajatele kui ka edasijõudnutele.

Kursust juhendavad Tayeb Emamgholi – daf (Iraan) ja Omid Samari – tombak (Iraan).

Orienteeruv ajakava:

Laupäev 20. mai kl 11 – 13.30 ja kl 16 – 19

Pühapäev 21. mai kl 11 – 13 ja kl 15 – 17

Kursuste maksumus on 60€/50€ (soodustus kehtib tudengitele ja õpilastele).

Kursustel õpitut on võimalik jagada kuulajatega pärsia muusika kontserdil pühapäeval, 21. mail kl 18 Rahinge Kuplis

Täpsem info ja registreerumine: raho [ät] festivitas.ee

Kontserdiagentuur FA Concerto ja FA Schola Keskus esitlevad:

Pärisia muusika kontsert (21.05, kell 18.00, Rahinge kuplis)

Koosseisus:

Mohammad Rasouli – nei (Iraan)

Tayeb Emamgholi – daf (Iraan)

Omid Samari – tombak, santur (Iraan)

Lilian Langsepp – gooti harf

Kontserdil osalevad ka kursustel „Laul pärsia muusikas“ ja „Iraani traditsioonilised löökpillid“ osalejad.

Piletid on saadaval eelmüügist Piletilevis ja tund enne kontserdi algust kohapeal.

Täpsem info: www.festivas.ee