Peter Hwangi inauguratsiooni loeng "Aasia edulugu ja juhtimisstiilide erinevused Ida ja Lääne vahel"

Kõik on oodatud Tartu Ülikooli Aasia majanduse professori Peter Hwangi inauguratsiooniloengule „Aasia edulugu ja juhtimisstiilide erinevused Ida ja Lääne vahel“ 22. novembril 2017. aastal kell 16.15 ülikooli aulas. Erilise tähelepanu all on Ida ja Lääne juhtimisstiilid, nende mõju majandusele, ettevõtlusele ja üldiselt ärikultuurile. Arutletakse ka selle üle, kuidas on see kõik seotud kultuurilise taustaga, Ida ja Lääne kultuuride erinevustega.

NB! Loeng on inglise keeles.

Aasia riikide, eriti Hiina majanduslik võimekus ja poliitiline tähtsus maailmas on pidevalt kasvanud. See sunnib seniseid maailmamajanduse juhtriike Läänes aina rohkem pingutama, et võistelda Aasia riikide üha suureneva tootmisvõimekusega ja hoida edu uuenduslike lahenduste otsinguil. Loengus arutletakse Hiina kiire majandusliku arengu üle ning vaadatakse ka tulevikku – millised on Hiina jaoks tõenäolised tulevased muutused. Erilist tähelepanu pööratakse loengus juhtimisküsimustele. Mille poolest erinevad Idas ja Läänes kasutatavad juhtimisstiilid? Millist mõju avaldavad need majandusele, ettevõtlusele ja üldiselt ärikultuurile? Arutletakse ka selle üle, kuidas on see kõik seotud sügavama kultuuritaustaga, erinevustega Ida ja Lääne kultuuride vahel.

Professor Peter Hwang on pärit Taiwanist, kus ta sai 1979. aastal ärijuhtimise magistrikraadi. Seejärel suundus ta USA-sse Michigani ülikooli, kus ta kaitses 1988. aastal doktorikraadi. Aastatel 1988–1999 töötas Peter Hwang dotsendina USA-s New Yorgi linnaülikoolis, Taiwani rahvusülikoolis ja Hongkongi teadus- ja tehnikaülikoolis. Seejärel õpetas ta professorina Singapuri rahvusülikoolis ning täitis ka programmijuhi ametikohta. Peter Hwang on olnud ka Indoneesias Sampoerna ülikooli majandusteaduskonna dekaan ja professor ning töötanud nõukogu esimehena Hiina suurfirmas Yangzhou Bulb Group. 2017. aasta kevadel valiti Peter Hwang Tartu Ülikooli Aasia majanduse professoriks.

Oma teadustöös keskendub professor Hwang rahvusvahelisele ärile, strateegiale ja koostööle. Tema töid on avaldatud kõrgelt tunnustatud ajakirjades, nagu Strategic Management Journal, Journal of Business, Journal of Business Venturing, Harvard Business Review, Business Horizons. Andmebaasis Web of Science on professor Hwangil üle 700 tsiteeringu. Teda on valitud Singapuri rahvusülikooli parimate teadlaste hulka ning ta on saanud Hongkongi teadus- ja tehnikaülikooli parima teadustöö auhinna.