Singapur ja Taiwan, nende mõju regioonis ja Euroopas, võttes arvesse Hiina huvisid neis riikides, on põnev teema, mille kohta peaksime teadma rohkem.
Tartut väisavad kaks sotsiaalteadlast, kes uurivad lähemalt, milline on Singapuri roll kaasaegses ühiskonnas, millist ühiskondlikku mõju kannab Taiwan, kuidas Hiina proovib mõjutada regioonis toimuvat ning milline on tegevuse mõju Euroopa Liidule.
13.05 kell 14.15 kõneleb J. Skytte poliitikauuringute instituudi ruumis 214 Joseph Lao, kes tutvustab Singapuri majanduslikke arenguid ja väljavaateid.
Joseph C. P. Lau on Singapuri arengutee tutvustajana tunnustatud esineja erinevatel strateegilise juhtimise teemadel. Haridusele farmaatsia valdkonnas (BSc, Univ. of Singapore) lisandus magistrikraad strateegilises juhtimises (MBA, Univ. of Hull). Laul on rikkalik kogemus töötamisest erinevatel ametikohtadel rahvusvahelistes korporatsioonides ja ta on regulaarselt õpetanud Singapuris, Hiinas, Jaapanis, USAs ja Taanis. Samuti teeb ta regulaarselt juhtimistreeninguid erinevate riikide ametnikele ning on Singapuri peaministri juures tegutseva Tsiviilteenistus Kolledži konsultant. Tartu ülikoolis on ta esinenud regulaarselt alates 2003. a.
27.05 esineb kell 14.15 Kuo-chun Yeh Taiwanist, kes tutvustab Taiwani näitel Aasia perspektiivi Euroopa Liidule. Loeng toimub Lossi 36 õppehoones ruumis 307.
Kuo-chun Yeh on Taiwanist pärit majandusteadlane. Hariduse rahvusvahelise majanduse all on ta saanud nii Taiwanist kui ka Belgiast. Praegu töötab Yeh professorina Taiwani Rahvuslikus Ülikoolis, keskendudes teadus- ja õpetamistöös Hiina mõjule Aasia regiooni majandusele, EL-i ja Ida-aasia rahvusvahelistele suhetele ning Hiina majandusmudelitele. Ta annab õppeaineid veel ka Poolas ja Šveitsis.
Külalisloengud toimuvad tasuta ja kõik huvilised on oodatud.
Korraldajad: J. Skytte poliitikauuringute instituut, TÜ majandusteaduskond ja TÜ Aasia keskus.