Professor Hwang alustab Tartu ülikoolis tööd

Peter Jan-Hong Hwang on Tartu ülikooli majandusteaduskonna uus aasia majanduse professor ja täidab seda ametiposti järgmised viis õppeaastat.

Professor Hwang on pärit Tawianist, kus ta omandas ka oma bakalaureuse- ja magistrikraadid. Doktorikraadi sai professor Hwang USA-s, Michigani ülikoolis. Pärast paariaastast akadeemilisest elust eemalviibimist innustas teda Tartusse tulema juhuslikult nähtud töökuulutus. Seda nähes taipas ta, et tahab naasta teadustöö juurde ja näha ka meie kanti maailmast. Tema esmamuljed on positiivsed: “Tartu on väike, aga siin on kõik olemas mida vaja - saab minna igale poole jalgrattaga või jala. Ilm on hea.”

Tulevikuplaanide kohta sõnab professor: „Ma tahan aidata arendada Tartu ülikooli aasia suunda ja panustada täieliku magistriõppekava loomisesse.”

Professor Hwang on töötanud Hongkongi tehnikaülikoolis, Tawiani rahvusülikoolis ja Singapuri rahvusülikoolis. Ta on pidanud nii dekaani kui programmijuhi ametit ning õpetanud üliõpilasi erinevatel tasemetel - bakalaureusest doktorantuurini. Professor Hwang väärtustab aktiivõpet ja rühmatööd, mis aitavad luua õpikeskkonna, kus segunevad oskus teha iseseisvat ja grupitööd. “Loodan, et suudan üliõpilasi aidata tööturu jaoks ette valmistumisel”, ütleb ta.

Oma teadustöös keskendub professor Hwang rahvusvahelisele ärile, strateegiale ja koostööle. Tema töid on avaldatud kõrgelt tunnustatud ajakirjades nagu Strategic Management Journal, Journal of Business, Journal of Business Venturing, Harvard Business Review, California Management Review, Business Horizons, Journal of International Business Studies, Journal of Economic Behavior and Organization ja teised. ResearchGate’i andmetel on professor Hwangi tsiteeritud ligikaudu üle 2000 korra, Google Scholar kohaselt üle 1200 korra.

Näiteid professor Hwangi töödest:

An eclectic theory of the choice of international entry mode

Managing Relational Bond: An Integrative Approach

The alliance map: A tool for managing fear and greed in alliances

Properties of Trust: An Analytical View

Professor Hwangi toomist ja tegutsemist Eestis toetab Tartu ülikooli ASTRA projekt PER ASPERA, finantseerib Euroopa Liidu Regionaalarengu fond.