RSR-i debatt: "China and Hong Kong: A Clash of Civilizations?"

Hongkongi ja Hiina konflikt on Eesti meediaväljaannetes olnud suhteliselt vähe kajastatud võrreldes teiste suuremate sündmustega nagu USA valimised või Mägi-Karabahhi konflikt. Seetõttu on Rahvusvaheliste Suhete Selts (RSR) kutsunud kolm kõrgetasemelist eksperti ja ühe põlise hongkonglase, et tõsta teadlikkust konfliktist ning rääkida meile rohkem Hongkongi ajaloost ja kultuurist, selle suhetest Hiinaga ning anda meile ülevaade praeguse olukorra rahvusvaheline mõõde. Kuidas hongkonglased ennast identifitseerivad? Millised on mõned sotsiaalsed lõhestamised Hong-Kongis? Kuidas on Hongkongis käimasolevad meeleavaldused mõjutanud Hongkongi arusaama Hiinast? Milline peaks olema ELi välispoliitika Hiina suhtes? Need on vaid mõned küsimused, mida selles arutelus arutatakse.
Ingliskeelset debatti modereerib Haldi Helis Annus (RSR)

Arutelu toimub 20. oktoobril kell 18.15 Tartus Genialistide Klubi teisel korrusel.
NB! Näomaskid on sellel üritusel kohustuslikud! Palun ärge osalege, kui tunnete end halvasti või kui teil on COVID-19 sümptomeid!

Panelistid:
Frank Jüris on Eesti Välispoliitika Instituudi nooremteadur ja Tallinna Ülikooli Aasia-uuringute külalislektor. Tema uurimistöö keskendub Hiina sise- ja välispoliitikale, ELi ja Hiina suhetele, Hiina suhetele Kesk- ja Ida-Euroopa riikidega ning Hiina ja Venemaa suhetele. Tal on magistrikraad Taiwani riiklikust Chengchi ülikoolist ning ta on töötanud ka Eesti Välisministeeriumis ja Euroopa Liidu Taiwani delegatsioonis.

Urmas Hõbepappel töötab Tartu Ülikoolis nooremteadurina, samuti analüütikuna Tartu Ülikooli Aasia keskuses. Tema roll Aasia keskuses on nõustada Tartu ülikooli ja Eesti otsustajaid Aasiat, eriti Hiinat puudutavates küsimustes. Tema uurimistöö keskendub peamiselt Hiinale ja hõlmab selliseid teemasid nagu usuvabadus, vabaduse idee Hiina kaasaegses poliitilises filosoofias ja Hiina ajaloopoliitika.

Märt Läänemetsal on doktorikraad Tartu Ülikoolist, kus ta oli töötanud Hiina uuringute vanemteaduri ja dotsendina; praegu iseseisva teadlasena. Tema peamisteks uurimisvaldkondadeks on budistlik kultuur ja kirjandus, hiina kultuur ja ajalugu, hiina keel, Hiina kaasaegne sise- ja välispoliitika ning Hiina ja Taiwani suhted. Ta on tõlkinud Sun Zi "Sõjakunsti" klassikalisest hiina keelest eesti keelde. Läänemets on läbi viinud uurimusi ja pidanud loenguid nii Hiina ja Taiwani kui ka India ja Euroopa ülikoolides ning uurimisinstituutides.

Iverson NG on hongkonglane, kes kolis Eestisse 2017. aastal. Tal on bakalaureusekraad rahvusvahelises ajakirjanduses Hongkongi baptisti ülikoolis. 2014. aastal vihmavarju liikumise ajal oli ta tudengiajakirjanik, kes oli tunnistajaks HK 79-päevase okupatsiooni valdavale osale. Oma auväärses projektis küsitles ta 20 erinevat sidusrühma 20 aastat pärast üleandmist Hongkongis. Ta on ka hiljuti lõpetanud EL-Venemaa uuringute magistriprogrammi Tartu Ülikoolis.

Lisateave FB ürituse kohta.
Peamine kontakt: rauno.matvejev@gmail.com