Taiwan eestlaste silmade läbi Taiwan through the Eyes of Estonians

Kui esimesed eurooplased 16. sajandil Taiwani vetesse jõudsid, avaldas saar neile oma loodusega nii sügavat muljet, et nad ristisid selle nimega Ilha Formosa – Kaunis Saar.

Formosa nime all on see olnud tuntud sajandeid ja kohati veel praegugi. Tänane Taiwan on kogu maailmas tuntud kui multikultuurne ja külalislahke kõrgelt arenenud maa. Taiwani kultuur on kasvanud mitme rahva ja tsivilisatsiooni põimumisest. Saarel tuhandeid aastaid elanud pärismaalased, alles mõne sajandi eest mandrilt ümber asunud hiinlased, saart pool sajandit valitsenud jaapanlased ja tänapäeva Lääs on kõik siia oma jälje jätnud. Taiwani ajalugu on olnud raske ja tormiline, kuid taivanlased on läbi aegade kalliks pidanud ja kaitsnud oma vabadust ja iseseisvust, mida nad kõigest hoolimata hoiavad, kuigi ka tänane poliitiline konjunktuur maailmas on selleks kõike muud kui soodus.

Taiwan on lahkelt võõrustanud ka kümneid eestlasi, kes on seal õppinud ja töötanud või sinna isegi päriselt elama jäänud. See väike fotonäitus annab 24 pildi kaudu edasi seitsme Taiwanil lühemat või pikemat aega elanud eestlase muljeid sellest kaugest ja kaunist maast.

When the first Europeans approached Taiwanese waters they were so impressed by the beauty of the island that they named it Ilha Formosa – the Beautiful Island. The island has been known under the name Formosa for centuries and sometimes even today. Modern Taiwan is known across the world as a multicultural and hospitable high-tech country. Taiwanese culture formed as a result of several peoples and civilizations interweaving. Taiwanese aboriginals who have lived on the island for millennia, the Chinese who came only few centuries ago, the Japanese who ruled the island for half a century and the modern West have all left a mark. Historically, Taiwan has seen many difficulties and troubled times, but despite all the hardships they have encountered, the Taiwanese have always cherished and protected their freedom and independence, continuing their efforts in today’s world as well in which the political conjuncture is anything but favourable.

Taiwan has also kindly welcomed tens of Estonians who have studied or worked there and some have even remained living there. This humble photo exhibition of 24 items is depicting the impressions and life of seven Estonians in Taiwan – a beautiful far-away land.