Autor:
Andero Kalju

JÄRELVAADATAV: Tartu Ülikool ootab taas huvilisi lahtiste uste päevale

1. märtsil toimub Tartu Ülikooli lahtiste uste päev. Sel aastal oodatakse kõiki huvilisi üle mitme aasta taas Tartusse kohapeale õppehooneid ja ühiselamuid avastama ning õppimisvõimalustega tutvuma.

Õppeprorektori Aune Valgu sõnul  võib pärast mitut koroona-aastat ja avatud veebiuksi rõõmustada jälle selle üle, et kõik õppimishuvilised saavad tulla Tartusse ülikooliõhku nuusutama. „Tartu mõistmiseks ja sellesse linna armumiseks peab siia muidugi uuesti tulema kevadel volbripidustuste ajal ja sügisel, kui Toomemägi kolletab. Loodan, et leiate ka selleks põhjuse. Esitage lahtiste uste päeval kõik, ka esmapilgul rumalana tunduvad küsimused ja osalege töötubades, sest need aitavad saada ülikoolielust head kujutluspilti. On oluline teha sobiv erialavalik ja samas mõista, et tudengielus on selle kõrval veel palju muud,“ ütles Valk. 

Lahtiste uste päev algab Tartu Ülikooli raamatukogus tulevase üliõpilase konverentsiga, mida juhib ajaloo eriala üliõpilane Mathias Matjus. Osalejaid tervitab Tartu Ülikooli üliõpilasesinduse esimees Katariina Sofia Päts. Iga aasta oodatuima ettekande peab vastuvõtutalituse juhataja Tuuli Kaldma, kes annab nõu, kuidas valmistuda ülikooli kandideerimiseks. 

Konverentsi esimeses aruteluringis räägivad eri valdkondade üliõpilased tudengielust ausalt ja avatult, jagades praktilisi nippe nii eriala valimise, sisseastumise kui ka õppimise kohta. Teises, vilistlaste vestlusringis annavad väärtuslikku nõu ülikoolitee läbinud, kes räägivad sellest, kuidas teha teadlik erialavalik ja mil viisil mõjutavad ülikooliõpingud hilisemat edukust. 

Raamatukogus on avatud ka messiala, kus saab põhjalikult uurida ülikooli õppekavade ja õppimisvõimaluste kohta ning küsida tasuta karjäärinõu. Muu hulgas on võimalik tasuta käia ülikooli muuseumides ja tutvuda Tartu Ülikooli peahoone põneva ajalooga. 

Päeva jooksul toimub enam kui 70 praktilist töötuba ja infotundi, kus saab aimu õppekavade sisust, katsetada erialade sobivust ja uurida sisseastumise kohta. Samuti toimuvad ekskursioonid, mille käigus tutvustatakse ülikoolilinna. Näiteks viivad semiootikud huvilisi põnevale jalutuskäigule mööda Tartu linnamaastiku semiootilisi radu. Isejuhtivate autode töötoas saavad õpilased teada, kuidas üht robotit mööda linna liikuma panna. Meditsiinihuvilistel on ainulaadne võimalus külastada lahangusaali, õpetajaametist huvitatud saavad aga teada, milline on õpetaja argipäev ja miks just see amet valida. Akadeemilise testi infotunnis antakse ülevaade sellest, mida test endast kujutab, millistest osadest see koosneb ja kuidas kujuneb tulemus. 

Nõuandeid ülikoolis rahaliselt hakkamasaamiseks jagavad Swedbanki eksperdid. 

Rohkem teavet ning konverentsile ja töötubadesse registreerumise lingi leiab ürituse veebilehelt ut.ee/lahtised-uksed. Jälgi üritust ka Facebookis.  

Lahtiste uste päeva toimumist toetab Swedbank.

Aasiateemalise teadlikkuse tõstmise minut

Teadlikkuse tõstmise minut

Inimesed töötamas

Aasia ja Lähis-Ida keelte oskus on muutumas põnevast hobist karjäärieeliseks