Tartu Ülikool tähistab Eesti ja Jaapani suhete 100. aastapäeva teemakohase loengu, kontserdi ja konverentsiga

021. aastal tähistavad Eesti ja Jaapan 100 aasta möödumist ametlike suhete ja vastastikuse sõpruse algusest. Tartu Ülikoolis toimuvad 13.–15. oktoobrini selle auks Jaapani suursaadiku loeng, Jaapani muusika kontsert ning konverents „Majandus ja kultuur Euroopa Liidu ning Jaapani vahel“.

13. oktoobril peab Jaapani suursaadik Hajime Kitaoka Tartu Ülikooli peahoone aulas avaliku ingliskeelse ettekande „Loeng 100 aastat kestnud sõprussuhete tähistamiseks“. Loengule järgneb Jaapani akustilise muusika kontsert. Üles astuvad trummiansambel Muteki TAIKO (Hele-Riin Uib, Marilin Kaprei) ja Mizuki Shindo flöödil.

Tartu Ülikooli Aasia keskuse juhataja Elo Sülla sõnul on Jaapan saamas tärkaval Aasia sajandil Eestile üha olulisemaks partneriks. „Nii Eesti teadlased kui ka ettevõtjad tajuvad üha rohkem, et neil on väga palju võita koostööst jaapani kolleegidega,“ selgitas Süld. Tema arvates on kahepoolse koostöö alustamisel olenemata valdkonnast väga oluline roll teineteise kultuurilisel mõistmisel.

14.–15. oktoobrini peetakse konverentsi „Majandus ja kultuur Euroopa Liidu ning Jaapani vahel“. Tartu Ülikooli ja Estonian Business Schooli korraldatav üritusel keskendutakse EL-i ja Jaapani majandussuhetele ning kultuuri rollile nende suhete edukal loomisel ja hoidmisel. Esinejate seas on doktorante, teadlasi ja praktikuid nii Eesti, Jaapani, Hollandi, Rumeenia, Rootsi, Ungari kui ka Soome ülikoolidest ja ettevõtetest. Täpsemat infot leiab ürituse kodulehelt.

13. oktoobril toimuvat loengut ja kontserti saab jälgida ka videoportaali UTTV vahendusel. Loeng algab kell 16.15.

Kontrollime üritusel osalejate nakkusohutust. Palume koos isikut tõendava dokumendiga kaasa võtta tervisetõend vaktsineerimiskuuri läbimise, Covid-19 läbipõdemise või negatiivse testitulemuse kohta (PCR-test, mille on teinud tervishoiutöötaja kuni 72 tundi enne üritust).

Ajakirjanike vestlusring

Keerukate teemade selgitamisel on teadlased ajakirjanikele väga oodatud partnerid

Doktorant teeb laval ettekannet

Kalendrisse kirja: doktorantide kolme minuti loengute konkurss toimub 2. oktoobril

Helen Haas

Kas Lähis-Idas on ruumi demokraatiale?