Author:
erakogu

Tartu Ülikooli raamatukogus avatakse Taiwani Hiina-uuringute teabekeskus

Tartu Ülikooli raamatukogus avatakse esmaspäeval, 10. oktoobril kell 14.00 Taiwani Hiina-uuringute teabekeskus. Teabekeskuse loomine on Tartu Ülikooli, Tartu Ülikooli raamatukogu ja Taiwani rahvusraamatukogu vaheline koostöö, mille raames saavad raamatukogu kasutajad ligi kõrgetasemelisele sinoloogiaalasele kirjandusele ja teaduslikele andmebaasidele.  

Koostöölepingu sõlmimise ülikoolipoolse eestvedaja, Mart Tšernjuki, Tartu Ülikooli hiina keele õpetaja sõnul on leping oluline ja hädavajalik samm nii Tartu Ülikoolis tegutsevate hiina-uurijate kui orientalistide jaoks laiemalt. „On rõõmustav, et meil on nüüd nii palju teemakohast kirjandust siinsamas Eestis võimalik kätte saada,“ ütles Tšernjuk. Kirjanduskogu asub Tartu Ülikooli raamatukogu hoidla I korrusel. Kokku saab raamatukogu ca 1700 teost, mille hulgas on peamiselt humanitaar- ja sotsiaalteaduste valdkonda kuuluvad raamatud, sh ajalugu, keeleteadus, kirjandusteadus, filosoofia, religiooniuuringud, majandusteadus, ühiskonna- ja riigiteadused.   

Niisugused teabekeskused on loodud 34 rahvusvaheliselt tunnustatud ülikooli juurde, kelle hulka kuuluvad ka näiteks Oxfordi Ülikool, Leideni Ülikool, Tōkyō Ülikool, Austraalia Riiklik Ülikool ja Toronto Ülikool. Keskuse avamisele on oodatud kõik huvilised.

Kirjanduskogu loomist koordineeris Tartu Ülikooli Aasia keskus, mille eesmärk on toetada Aasia ja Lähis-Ida kultuuride ja poliitiliste suundumuste mõistmist Eestis ning vahendada Lähis-Ida ja Aasia teadmisi.

#koostöö #rahvusvaheline
õrgetasemeline delegatsioon Omaanist arutas koostöövõimalusi Tartu Ülikooliga

Kõrgetasemeline delegatsioon Omaanist arutas koostöövõimalusi Tartu Ülikooliga

#instituudist #koostöö #rahvusvaheline
Kohtumine Hue Ülikooli rahvusvahelisete suhete ülikooliga

Ülikooli teadlased alustavad koostööd Vietnami kolleegidega

#rahvusvaheline #teadus
Eesti Teadusagentuur (ETAG) koos Jaapani Teaduse Edendamise Ühingu (JSPS) Stockholmi esinduse ja Jaapani Suursaatkonnaga ühisseminar

Eesti Teadusagentuur (ETAG) koos Jaapani Teaduse Edendamise Ühingu (JSPS) Stockholmi esinduse ja Jaapani Suursaatkonnaga ühisseminar