Tiit Tammaru pidas Singapuri Rahvusülikoolis külalisloengu ja ettekande

Augustil külastas Tartu Ülikooli inimgeograaf Tiit Tammaru Singapuri Rahvusülikooli, kus tal oli võimalus pidada külalisloengu, ettekande ja osaleda teadusseminaril.

Tammaru külalisloengu geograafia osakonna bakalauruseõppe tudengitele keskendus teemale “Ebavõrdsusest maismaatranspordis”. Inimgeograafi sõnul kaasati tudengeid õppetöösse väga aktiivselt erinevate tehniliste vahendite kaudu, mis toetasid nende kaasamõtlemist ja -rääkimist. Sama osakonna seminaril pidas ta ettekande segregratsiooniprotsessidest maailma linnades, millele järgnes osalejate elav arutelu. Viimase tegevusena kaasati teda geograafia osakonna seminarile, mis keskendus teadustöö mõju hindamisele.

Inimgeograaf jäi ise lähetusega väga rahule. “Mul oli väga inspireeriv näha, milliseid meetodeid ja tehnikaid NUS-is kasutati”. Ta tõdes, et regiooni üks paremaid ülikoole on edasisele koostööle avatud, sest lähemad tippülikoolid on neist minimaalselt seitsme lennutunni kaugusel. Samal ajal tõdes ta, et koostöö tegemisel ollakse väga pragmaatilised.

Lähetus toimus TÜ Aasia keskuse ja Eesti saatkonna Singapuris koostööl eesmärgiga luua süsteemset koostööd Singapuri ja Eesti teadlaste vahel.

Elo Süld

Elo Süld räägib rahvusvahelise ajaloo seminaril islamismi poliitilisest jõust Lähis-Idas

2020. aasta 30. juulil meie hulgast lahkunud Lee Teng-hui 李登輝, hüüdnimega Mr. Democracy, koos praeguse presidendi Tsai Ing-weniga 蔡英文.

Teadlikkuse tõstmise minut - kes on taivanlased?

Doktoritöö kaitsnud Anastasia Sinitsyna Aasia keskuse kolleegidega

Teadur Anastasia Sinitsyna kaitses doktoritöö