Tongji ülikooli teadlased ja tudengid arutasid Tartus majandusteemasid

7.-8. augustil külastas Tartu ülikooli majandusteaduskonda delegatsioon Tongji ülikoolist (Shanghai, HRV). Tegemist oli kahe ülikooli vahelise teise doktorikooliga. Tartu ülikooli delegatsioon külastas Tongjid tänavu kevadel.

Sel korral külastasid Tartut professorid Feng Xiao ja Zhu Yanyuan ja üliõpilased erinevatelt õppeastmetelt. Külalisi võõrustasid majandusteaduskonna professor Urmas Varblane, avaliku sektori ökonoomika emeriitprofessor Peter Friedrich, sügisel tööle asuv Aasia majanduse professor Peter Hwang, Aasia-suunalise koostöö spetsialist Reelika Alunurm ning Mart Veliste ja Elo Süld TÜ Aasia Keskusest.

„TÜ on võtnud selgelt suuna Aasiaga koostöö arendamiseks ning Tongji ülikool, mis on Hiinas väga edukas, on selleks hea partner. Ühised seminarid doktorantide ja professoritega annavad võimaluse teha tulevikus ühist uurimistööd ja ühiseid projekte. See on Eesti riigi jaoks eriti oluline.

Suveülikooli raames külastati ettevõtlusinkubaatorit SPARK, peeti ettekandeid Hiina aktsiaturu muutustest, Hiina populatsiooni vanuselise koosseisu mõjust majandusele, Euroopa munitsipaalüksuste efektiivsusest ja ettevõtete innovatsioonimustritest ning muust.

Sündmus toimus Tartu ülikooli ASTRA projekti PER ASPERA Majandusteaduse ja innovatsiooni doktorikooli toetusel.

Lisainfo: Reelika Alunurm, majandusteaduskonna Aasia suuna spetsialist, reelika.alunurm@ut.ee

Viivika Eljand-Kärp
Tartu ülikooli pressinõunik

Austame erinevusi märgised