TÜ teadlaste eestvedamisel panustatakse Vietnami meditsiiniharidusse ligi miljon eurot

Vasakul Aare Märtson, Sulev Kõks ja Dr Ho Duy Binh Vietnamist visiidil Tartu Ülikooli Kliinikumis Foto: Kristjan Teedema/Tartu Postimees

Tartu ülikooli meditsiiniteadlaste eestvedamisel saadi tihedas konkurentsis Euroopa Komisjonilt 958 804 euro suurune toetussumma, et arendada koostöös kolme Euroopa ja nelja Vietnami meditsiiniülikooliga Vietnami meditsiiniharidust. Euroopa teadlaste toel luuakse esimene meditsiini doktoriõppekava, mida toetab ka Vietnami valitsus. Projekti tulemusena soovitakse, et Vietnami ülikoolidel on tänu Euroopa kolleegidele võimekus pakkuda kõrgharidust ja koolitust tulevasele meditsiinipersonalile, kes panustavad kvaliteetsete teadmiste ja oskustega kohalike tervise parendamisse ning täidavad seeläbi olulise puudujäägi tööturul.