Tule aruteluõhtule “Swift to the Snowy Sea" Hiina uue Siiditee projekti mõjust Eestile

Uue Siiditee initsiatiiv (BRI) on Hiina lähiajaloo olulisim välispoliitiline algatus, milles maailma suuruselt teine majandus seob endaga muu hulgas Läänemere piirkonna. Milline on hiigelprojekti mõju Eestile ja laiemalt regioonile arutavad 17.02 Aleksander Lust (Kesk-Hiina Pedagoogiline Ülikool), Marju Lauristin, Viacheslav Morozov, Urmas Varblane ja Dong Lisheng (Tartu Ülikool) Tartu Ülikooli Aasia keskuse eestvedamisel.

Aruteluõhtu “Swift to the Snowy Sea: China and the Baltic Sea Region” toob kokku poliitika-, majanduse- ja ühiskonnateadlased, kes annavad vastuseid küsimustele projekti mõjust Eestile ja naaberriikidele. Nende seas “Miks on initsiatiiv Hiina jaoks oluline?", “Millised on Hiina täpsemad plaanid?”, “Kuidas mõjutab projekt teel paiknevate riikide poliitilist olukorda?”, “Kas on paslik karta majanduslikku sõltuvust suurriigist?” ja “Kuidas teha Hiinaga vastastikku kasulikku koostööd?”

Ettekande vormis mõtteavaldusi teevad esmaspäeval, 17.02 kell 16.15 J. Skytte poliitikauuringute instituudi (Lossi 36) ruumis 214 järgmised hinnatud spetsialistid:

- Aleksander Lust (Central China Normal University) “Introduction: Why do China and the Baltic Sea region matter for each other?”
- Dong Lisheng (Tartu Ülikool) “Sino-European relations in the 21st century: perceptions and reality”
- Urmas Varblane (Tartu Ülikool) “The economic impact of the rise of China on the Baltic Sea region”
- Viacheslav Morozov (Tartu Ülikool) “The Russia factor: Cooperation and competition in the border regions”
- Marju Lauristin (Tartu Ülikool) “Conclusion: China is coming.  Are we ready?”

Kõik huvilised on oodatud kuulama ja kaasa mõtlema. Üritus toimub inglise keeles.
Üritust korraldavad Aleksander Lust (Central China Normal University), Urmas Hõbepappel (Tartu Ülikool) ja Tartu Ülikooli Aasia keskus koostöös Tartu Ülikooli J. Skytte poliitikauuringute instituudi, majandusteaduskonna ja ühiskonnateaduste instituudiga.