Türgi kultuuri päev avab ukse Türgi kultuuri sisemisse maailma

14. detsembril toimub Tartu ülikoolis koostöös Türgi suursaatkonna ja Yunus Emre Instituudiga Türgi kultuuri päev, mille raames tutvustatakse ebru kunsti (paberi marmoriseerimine) ja vaadatakse Türgi filmi "Istanbul Kırmızısı" (Punane Istanbul).

Ebru kunst avab ukse Türgi kultuuri sisemisse maailma. Seda traditsioonilist kunstiliiki õpitakse Türgis oma ala parimate meistrite juures. Nüüd on võimalus tutvuda selle imelise maailmaga ka Tartus just ebru kunstile pühendunud Istanbulllase Garip Ay juhendamisel.

Ebru töötoa käigus tutvustab Garip Ay paberi marmoriseerimise kunsti ajalugu ning soovijatel on võimalus ka ise seda idamaist kunstitehnikat proovida. Töötuba leiab aset kell 12.15-13.45 aadressil Ülikooli 18-307 ja on eelregistreerimisega kuni vabu kohti jätkub (kirjutage helen.haas [ät] ut.ee). Juhendamise keeleks on inglise keel.

Türgi mängufilm “İstanbul Kırmızısı” („Punane Istanbul“, Ferzan Özpetek, 2017) räägib Deniz’ist, kes on kirjanikuna omajagu tuntust kogunud. Ta palub Orhanil uus kirjatöö üle vaadata. Sel päeval, mil Orhan saabub Londonist Istanbuli, kaob aga Deniz jäljetult. Orhan, Neval ja Denizi armastatu Yusuf asuvad Denizi otsingutele... Film on türgi keeles ingliskeelsete subtiitritega ja linastub kell 18.00-20.00 aadressil Lossi 3-307.

TÜ maailma keelte ja kultuuride kolledži türgi keele õpetaja Helen Haasi sõnul hindavad keeleõppijad kultuuri tutvustavaid üritusi väga, sest see aitab keeleõppe ümber luua veel enam konteksti. „Olgugi, et türgi seriaale näidatakse meil viimastel aastatel üsna tihti, on nad enamasti dubleeritud. Lisaks sellele, et filmide vaatamine on lihtsalt põhev ja huvitav, on see õppijate arvates ka väga hea võimalus keeleoskuse arendamiseks.“

Türgi kultuuri päevale on oodatud kõik huvilised.

Üritus Facebookis: https://www.facebook.com/events/307572796408368/

Lisainfo:

Helen Haas (helen.haas [ät] ut.ee)
Kätlin Lehiste (737 5358, katlin.lehiste [ät] ut.ee)