Türgi päevad TÜ maailma keelte ja kultuuride kolledžis

Türgi Vabariigi 93. aastapäeva puhul avab Türgi Vabariigi suursaadik Hayriye Kumaşcıoğlu Lossi 3 õppehoone trepigaleriis fotonäituse “Türgi”.

Fotonäitus "Türkiye" toob meieni Türgi ikoonilisi loodusvaateid ja linnaprofiile, mis räägivad selle maa jätkuvast aktiivsusest ajaloo kujundamisel. Kappadookia kummalised maastikud ning Nemrudi mägi jutustavad kadunud rahvastest, kes tänaseni Türgi mentaliteeti kujundavad. Istanbuli turud ja kindlustused annavad tunnistust elujõulisusest ning kohanemisest. Eelmisel aastal valminud kolmas sild üle Bosporuse väina on toonud Väike-Aasia meile taas sammukese lähemale. Fotod on pärit Türgi kultuuri- ja turismiministeeriumi arhiivist.

Näitus avatakse 18. oktoobril algusega kl 16.30 Lossi 3 õppehoone trepigaleriis ning jääb avatuks 7. novembrini.

Seejärel on kõik huvilised kl 18 (Lossi 3-307) oodatud vaatama Türgi mängufilmi "Nadide Hayat” (2015, Çağan Irmak). Film nimega "Unikaalne elu" räägib keskealisest lesest Nadidest, kes ei leia tühjaks jäänud kodus elule rakendust. Ta ei rahuldu kogukonna eeldustele vastavalt naiste käsitööringides ja laulukooris osalemisega, ta soovib elult midagi enamat. Ühel päeval loeb ta ajalehekuulutust, mis viib ta hoopis teistlaadi kursusele ning elu võtab sootuks teise pöörde. Filmile järgneb arutelu.

Teine mängufilm, "Unutursam Fısılda” (2014, Çağan Irmak), on kavas 24. novembril algusega kl 18.00 (Lossi 3-307). "Kui unustan, siis sosista" räägib kahest õest, Haticest ja Hanifest, kes on täiesti erineva iseloomuga ning see määrab ka nende erineva elukäigu. Elavaloomulisest Haticest saab popstaar, Hanife kirjutab sahtlisse luuletusi. Armumine samasse noormehesse lööb suhted sassi. Hatice haigestumine Alzheimerisse muudab kõik.

Käesoleval semestril türgi keelt ja kultuuri õpetav Helen Haas ootab näituse avamisele ja filmiõhtutele lisaks oma kursuse tudengitele väga ka Türgi päritolu vahetusüliõpilasi. Lisaks sellele, et võõrsil olles on alati meeldiv näha ja kuulda, kui palju teavad kohalikud Türgi kultuurist, saavad välisülõpilased anda aruteludel oma panuse ja tutvustada Türgit oma vaadetest lähtuvalt.


Üritused on tasuta ning kõik huvilised on oodatud!


Lisainfo:

Helen Haas (helen.haas@ut.ee)
türgi keele õpetaja

Kätlin Lehiste (keeled@ut.ee, 737 5358)
juhiabi

 Üritus Facebookis