Autor:
erakogu

Ülevaade lähiaja konverentside ettekannetest

Konverentsidele korraldamisele lisaks oleme ka ise mitmeid ettekandeid teinud. Siit ülevaade Elo Sülla, Urmas Hõbepappeli ja Ene Selarti viimaste nädalate konverentside külastustest.  

Elo Süld kõneles Eesti Akadeemilise Seksualoogia Seltsi ja Põhjamaade Kliiniliste Seksualoogide Assotsiatsiooni aastakonverentsil "Sexuality - pain and/or pleasure?". Tema ettekanne pealkirjaga "Sufi narratives of intimacy: heavenly and not so heavenly" kõneles islami müstikute arusaamadest inimese kehast ja seksuaalsusest. Tema sõnul on sufi õpetajate ja luuletajate järgi armastuse eesmärk "liit" jumalaga ja jumala tunnetamine armastuse kaudu. Sellest lähtuvalt kasutab islami müstiline kirjandus sageli jumala kohta mõisteid “Armsam”, “Kallis” ja “See keda ma ihaldan”. Süld mainis ära ka oma ettekandes Ibn ʿArabī'd, kes nimetab seksi vaimseks praktikaks ja  leiab,et kogu kosmoloogia on seksuaalsuse mudel.   

Urmas Hõbepappel kõneles Sisekaitseakadeemia korraldatud veebinaril "Hiina RV kui julgeolekuoht Venemaa-Ukraina sõja kontekstis: praegune seis ja tulevikuperspektiivid". Hõbepappeli ettekanne andis ülevaate Venemaa kuvandist Hiina avalikkuses viimase aasta vältel. Hõbepappel oli analüüsinud 20 artiklit ja nendega kaasnenud umbes 2500 kommentaari sotsiaalmeediaplatvormil JinRi Toutiao. Kokkuvõtvalt võib tõdeda, et Venemaad nähakse Hiina avalikkuses kui a) võitmatut suurjõudu, b) paratamatut partnerit võitluses lääneriikide vastu või c) diplomaatilise ja sõjalise ohuna Hiinale.

Ene Selart tegi ettekande BAAS konverentsil teemaga “Asia in Transition / Tradition as the Source of Change”, mille korraldaja oli Tallinna Ülikool. Ettekandes keskendus Selart, kuidas 1945. aasta sõjasündmusi Eesti meedias käsitleti, täpsemalt kuidas artiklites neid kirjeldati ja milliseid väljendeid kasutati. Samuti, milliseid meetodeid kasutati vaenlase kuvandi konstrueerimiseks ja mis vaatenurgast vaatajaskonnale sõjalisi tegevusi tutvustati. Samal teemal kõneles ta ka Momiji festivalil Tartus, mis on  Jaapani kultuuri tutvustamisele ja nautimisele pühendatud üritus. 
 

Ismet Suleimanov

Ismet Suleimanovi magistritöö krimmitatarlaste kollektiivsest traumast pälvis Tartu Ülikooli Aasia keskuse stipendiumi

Wei Chen

Wei Cheni magistritöö Hiina Ida-Minyagi ennete süsteemi kohta pälvis Tartu Ülikooli Aasia keskuse stipendiumi

Ajakirjanike vestlusring

Keerukate teemade selgitamisel on teadlased ajakirjanikele väga oodatud partnerid